İngiltere yenilgisiyle ilgili Mustafa Denizli'den itiraf: Odaya kapanıp hüngür ağladım

Ünlü teknik direktör Mustafa Denizli, katıldığı televizyon programında çok konuşulacak bir itirafta bulundu. Mustafa Denizli, Türkiye A Milli Takımı'nın başındayken alınan 8-0'lık İngiltere yenilgisi sonrası odasına çıkıp hüngür hüngür ağladığını belirtti. Mustafa Denizli ayrıca hayatının belgesel yapıldığını, 3 aydır bunun için çalışma yürütüldüğünü ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 01.01.2021 15:12
Değiştirme Tarihi: 01.01.2021 15:12
İngiltere yenilgisiyle ilgili Mustafa Denizli'den itiraf: Odaya kapanıp hüngür ağladım

Mustafa Denizli Haber Global ekranlarında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam, hayatında en fazla ağladığı günlerden birinin 8-0'lık o mağlubiyet olduğunu da aktardı.

Mustafa Denizli hayatının belgesel haline getirildiğini, bunun için 15 kişilik bir ekibin 3 aydır çalıştığını söyledi. Tecrübeli futbol adamı, “Hayatımın belgeseli çalışması başladı. İlk kez açıklıyorum. Yaklaşık 3 aydır zor ve keyifli bir çalışma başladı… 50 yılı toparlamak kolay değil. Her güne bir sayfa tutsa, hayatımda öyle maçlar var ki, bir film bir kitap çıkartabilirim! 15 kişilik bir ekip çalışıyor belgesel için.” şeklinde bir duyuruda da bulundu.

İŞTE MUSTAFA DENİZLİ'NİN AÇIKLAMALARINDAN ÖNE ÇIKANLAR

'FUTBOLDAN KAZANDIĞIM İLK PARAYLA...'

Duygusal bir soru bu. Babamın kahvesi vardı, yazın da tütün yapıyorduk. Ben tütün yapmamak için arkadaşlarımla beraber fıstık satıyordum. Yeter ki tarlaya gidip tütün yapmayayım, arada da top oynayayım. O yıllarda bir de laf vardı kamyoncuyla futbolcuya kız verilmez diye; gelirleri düşüktür diye… Futboldan kazandığım ilk para 3 bin liraydı. Parayı babama getirmek istedim, başka da param yoktu, parayı da bozdurmak istemiyorum, arkadaşımdan 10 lira borç aldım. Eve geldim, ‘baba para kazandım’ dedim, ‘öyle mi oğlum’ dedi, çıkardım parayı verdim ‘istemiyorum sende kalsın’ dedi, ‘ben bu parayı bizim için kazandım’ dedim. 500 lirayı bana verdi, 2 bin 500 lirayı aldı, üzerine para koydu, bugün Çeşme’de sahip olduğum otelin arsası almıştık. Çok duygusal bir gündü”

TEŞVİK PRİMİNE TANIKLIK ETTİM! DEFALARCA ŞAHİT OLDUM!

Futbolcu olduğumda tanıklık ettim. Teşvik primi şike kapsamına girmiyordu, bir suç teşkil etmiyordu. Belli takımlar, belli takımlara belli sonuçları alsın diye teşvik primi veriyordu. Futbolculuk dönemimde 4-5 defa böyle hadise oldu, yaşadım.

HAYATIMIN EN FAZLA AĞLADIĞIM GÜNLERİNDEN BİRİ 8-0’LIK MAĞLUBİYETTİ

Bu maçın bende hasarı çok oldu. Milli Takımın başındayken, Galatarasay’da 2. Adamdım. İlk maç İzmir’de berabere bitti, bizim hedefe ulaşmamız için İngiltere’yi yenmemiz gerekiyordu. Buradaki toplantıda ‘İngiltere’yi yenmeye gidiyoruz’ dedik, çok iyi başladık ama sonra dağıldık, 8-0 kaybettim. Ben bir şok yaşadım, herkes yaşadı. Hayatımın en fazla ağladığım günlerinden biridir. Odama çıktım, telefon da bağlamayın, odama da kimse gelmesin dedim. Odaya kapandım, hüngür hüngür, salya sümük ağlıyorum.