İngiltere'de VAR sisteminin iptali için tarihi karar!

İngiltere'de VAR sisteminin iptali için tarihi karar!
Yayınlanma Tarihi: 30.12.2019 13:48 | Değiştirme Tarihi: 30.12.2019 13:48

VAR sisteminin en çok eleştiri topladığı yerlerden biri olan İngiltere'de çarpıcı bir gelişme yaşanıyor.

Premier Lig'de VAR sistemi, bu haftaya damgasını vurdu. Birbirine tıpatıp benzeyen 4 gol, VAR tarafından iptal edilince taraftarlar çileden çıktı. İngiliz taraftarlar, gözle görülemeyecek ofsayt pozisyonlarının bilgisayardan karar vermesine sert bir şekilde tepki gösterdi.

Taraftarlar, sosyal medya üzerinden 'Futbol öldü', 'Bu artık futbol değil' 'VAR iptal edilsin' şeklinde paylaşımlarda bulundular.

Haber ile ilgili metin girin!.

Başta Gary Lineker olmak üzere birçok futbol yorumcusu da VAR'dan şikayetçi olduklarını belirtti.

Liverpool maçında VAR nedeniyle golü sayılmayan Wolverhampton'ın teknik direktörü Nuno Espirito Santo ise ''Futbolun doğasına aykırı bir durum var. Bu iş böyle olmaz.'' diyerek görüşlerini paylaştı.

İngiltere'de VAR'a karşı büyük bir eleştiri birikirken taraftarlar, VAR sisteminin iptali için imza kampanyası başlattı.

''VAR'a karşı olan taraftarlar'' isimli bir grup, yayınladıkları paylaşım ile imza kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Açıklamada ''VAR, Premier Lig'de başarısız oldu. Öncekinden bile daha fazla hatalar yapılıyor. VAR, futbolun ruhunu ve kalbini çaldı. VAR'dan önce futbol, dünyadaki en popüler spordu. Şimdi bu sporu onarmamız gerekiyor. Bu çılgınlığa bir son verin!'' sözleri kullanıldı.

Başlatılan imza kampanyası kısa süre içinde büyük ilgi gördü. Twitter'da birçok İngiliz taraftar, bu açıklamayı paylaşırken VAR iptalini desteklediklerini belirtti.

'VAR iptali' için yapılan imza kampanyasında atılan imzalar bir günde 3 bini geçmiş durumda.