İngiltere Boks Gecesi

16 Eylül Cumartesi akşamı İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilecek olan boks gecesi önemli bir unvan karşılaşmasına ev sahipliği yapacak.

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2017 13:09
Değiştirme Tarihi: 16.09.2017 14:06

16 Eylül Cumartesi akşamı İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilecek olan boks gecesi önemli bir unvan karşılaşmasına ev sahipliği yapacak.

WBO Orta Sıklet Unvan Maçı

Gecenin ana maçında İngiliz WBO orta sıklet dünya şampiyonu Billy Joe Saunders ile ABD’li Willie Monroe Jr karşı karşıya gelecek.

2014 yılında ünlü İngiliz boksör Chris Eubank Jr’ı mağlup ederek adını duyuran Billy Joe Saunders, Aralık 2015’te İrlandalı şampiyon Andy Lee’yi yenerek WBO orta sıklet unvanını eline geçirmişti. Kemerini geçtiğimiz yıl Artur Akavov karşısında koruyan İngiliz boksör, profesyonel kariyerinde bugüne kadar çıktığı 24 karşılaşmanın tamamını kazanmayı başardı.

Saunders’ın rakibi Willie Monroe Jr ise uzun yıllardır orta sıkletin önemli isimlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Kariyerinde Brian Vera, John Thompson ve Gabriel Rosado gibi önemli isimleri mağlup etmeyi başaran 30 yaşındaki ABD’li boksörün profesyonel kariyerinde çıktığı 23 karşılaşmada 21 galibiyeti ve 2 mağlubiyeti bulunuyor.

Alt Maçlarda Kritik Mücadeleler

Londra boks gecesinin alt maçları da önemli karşılaşmalara sahne olacak. Hafif ağır sıkletin yükselen yıldızı Anthony Yarde, Macar Nemesapati ile WBO Avrupa hafif ağır sıklet kemeri için ringe çıkarken, “nakavt makinesi” lakaplı İngiliz boksör Joe Pigford WBO Avrupa yarı orta sıklet kemeri için İskoç boksör Kieran Smith ile karşı karşıya gelecek. Gecenin bir diğer önemli mücadelesinde ise ağır sıkletin yükselen yıldızı İngiliz Daniel Dubois, vatandaşı AJ Carter ile Güney Britanya ağır sıklet kemeri için kozlarını paylaşacak.

Canlı Yayınla TV8,5’ta

İngiltere’nin başkenti Londra’daki 7.500 kişilik Copper Box Arena’da gerçekleştirilecek olan boks gecesi, 16 Eylül Cumartesi akşamı canlı yayınla TV8,5 ekranlarında olacak.