İngiliz ekibi Hull City, Acun Ilıcalı'nın tarafından kulübün satın alındığını resmen açıkladı!

İngiliz ekiplerinden Hull City, federasyonun onay bildirisinin ardından kulübün Acun Ilıcalı tarafından satın alınma sürecinin tamamlandığını açıkladı. Acun Ilıcalı da sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak yepyeni bir dönemin başladığını ifade etti.

Yayınlanma Tarihi: 19.01.2022 23:29
Değiştirme Tarihi: 19.01.2022 23:29
İngiliz ekibi Hull City, Acun Ilıcalı'nın tarafından kulübün satın alındığını resmen açıkladı!

Futbol dünyası adına büyük bir adım atıldı. Acun Medya'nın sahibi Acun Ilıcalı'nın, İngiltere Championship Ligi takımlarından Hull City'i satın aldığı resmen duyuruldu.

İngiltere Futbol Federasyonu'nun onaylaması ile birlikte "Acun Medya Grubu"nun kulübü satın alma işleminin tamamlandığı doğrulandı. Resmi siteden yapılan ilk açıklamada Ilıcalı’nın da ilk sözlerine yer verildi.

Acun Ilıcalı, “Bugün en büyük hayallerimden birini gerçekleştirdiğim için mutluyum. Hull City ile güzel bir yolculuğa başlıyoruz. Taraftarlarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz çok büyük hayallerimiz ve hedeflerimiz var” ifadelerini kullandı.

Ilıcalı, Hull City taraftarlarıyla büyük hayalleri ve hedefleri gerçekleştirmek istediğini belirterek takımın eski sahibi Allam ailesine teşekkür etti.

Hull City'in eski Başkan Yardımcısı Ehab Allam ise satışa ilişkin "Artık yeni birinin mantoyu devralma zamanı geldi. Acun ve ekibine gelecek için iyi dileklerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Allam, Ilıcalı'nın takımla taraftar arasındaki ilişkiyi yeniden inşa edeceğini ve takımın sahada ihtiyacı olan başarıyı getirebileceğini kaydetti.

Haber ile ilgili metin girin!.
 

İlgili Sayfalar: Spor