Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İnce eleyip sık dokuyor

İnce eleyip sık dokuyor

Beşiktaş Yönetimi forvet transferinde kılı kırk yarıyor, hata yapmamak ve bütçeyi zorlamamak için her detaya bakıyor.

20.08.2016 04:41

SERDAR SARIDAĞ
Dinamo Kievli Dieumerci Mbokani ile prensipte anlaşan siyah-beyazlıların Aboubakar’dan da vazgeçmediği öğrenildi. Portolu oyuncu için kıran kırana bir pazarlık yürüten yöneticilerin anlaşmaya varılması halinde Mbokani defterini kapatacağı belirlendi. Aksi halde Kongolu oyuncu Kartal’ın yeni forveti olacak.
Transfer döneminin en hızlı günlerine giren ve ilk olarak Benfica’da oynayan Talisca’yı iki seneliğine kiralayan Beşiktaş rotasını tamamen forvet transferine çevirdi.

Bir süredir Portolu Aboubakar ile görüşen siyah-beyazlı yönetim, her türlü olumsuzluğu göz önünde bulundurarak Dinamo Kievli Dieumerci Mbokani ile prensip anlaşmasına vardı.

Aboubakar ve diğer alternatif isimlerden gelecek yanıtlara göre Kongolu forvetin transferine karar verecek olan yönetim, bu nedenle Mbokani’den birkaç gün süre istedi. Aboubakar transferinde kulübün bütçesini zorlamak istemeyen ve bu nedenle bu oyuncuyla olan pazarlıkları kıran kırana sürdüren siyah-beyazlılar, olumlu yanıt gelmesi halinde Mbokani’ye teşekkür edecek ve bu defteri kapatacak.

Mario Gomez’den sonra Alman oyuncunun yerini doldurabilecek isimler üzerinde duran ve bu nedenle Aboubakar ismi üzerinde yoğunlaşan Beşiktaş Yönetimi, dün bu oyuncunun menajeri ve kulübü Porto ile yaptığı görüşmelerde, rakamların daha da aşağı çekilmesini istedi. Karşı taraftan haber bekleyen siyah-beyazlı kulüp, gelecek yanıta göre farklı bir strateji belirleyecek. Mbokani’yi garantiye alarak yeni sezona golcüsüz girmek istemeyen siyah-beyazlıların, böylesi bir senaryoda, Mbokani ile birlikte ikinci bir golcüyü daha transfer edebileceği iddia edildi.

Öte yandan Beşiktaş Yönetimi’nin, almayı planladığı ikinci golcünün aynı zamanda forvet arkası oynayabilecek nitelikte birisi olduğu öğrenildi.

Yorumlar | 0
üye profil