İmzalar atılmadı: Boupendza transferi iptal oldu

Attığı gollerle şu anda Süper Lig gol krallığının en güçlü isimleri arasında yer alan Hatayspor'lu Aaron Boupendza'nın Kranodar'a transfer olduğu açıklanmıştı. 8 milyon euro bonservis bedeli ödemeyi kabul eden Rus ekibiyle Boupendza'nın anlaşamadığı ve transferin iptal olduğu ifade edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 25.02.2021 14:34
Değiştirme Tarihi: 25.02.2021 14:34
İmzalar atılmadı: Boupendza transferi iptal oldu

Hatayspor'un gol makinesi Aaron Boupendza'nın Krasnoda'a transferi gerçeklemedi.  Atakaş Hatayspor’un, 8.1 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Rus ekibi ile anlaşmaya vardı. Gabonlu futbolcunun Krasnodar ve Hatayspor ile yaptığı görüşmelerden ise sonuç çıkmadı.  

İstediği mali şartları sağlayaman 24 yaşındaki oyuncu sözleşmeye imza atmayacağını ve Hatayspor’da kalacağını iki kulüp yetkililerine de iletti.  

Boupenza ayrıca, taleplerinin kabul edilmemesi halinde Krasnodar’a transfer olmayacağını da Hatayspor kulübüne iletti.

HATAYSPOR'DAN AÇIKLAMA

Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, yıldız futbolcu için ''Oyuncumuz burada kalmak istedi. Hatay'a gelmek istemeyen yabancı oyuncular artık Hatay'dan gitmek istemiyor.'' sözlerini kullandı. Vardı, ayrıca Boupendza hakkında ''Oyuncumuzun taban fiyatı belli olmuş oldu; 8,5 milyon euro'' şeklinde konuştu.