Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İlk kutlama Bakan Kılıç'tan

İlk kutlama Bakan Kılıç'tan

2016 Rio Olimpiyatları'nda erkekler 400 metrede bronz madalya kazanan milli atletimiz Yasmani Escobar Copello'yu ilk kutlayan isim, yarışı tribünden takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç oldu.

18.08.2016 23:23

2016 Rio Olimpiyatları'nda ter döken sporcularımızı ve antrenörlerini bir an olsun yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milli atletimiz Yasmani Copello Escobar'ın üçüncü olup bronz madalya kazandığı erkekler 400 metreyarışını da tribünden izledi.

Rio de Janerio kentindeki Olimpiyat Stadı'nda yapılan yarışı büyük heyecanla takip eden Bakan Kılıç, Escobar'ın kazandığı madalya sonrası sevinçle ayağa kalktı ve sporcumuzu alkışladı.Yasmin Copello Escobar da elinde taşıdığı Türk Bayrağı ile tribünün önüne gelerek Bakan Kılıç'ı selamladı.

Bu arada Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Yasmani Copello Escobar için bir tebrik mesajı yayımladı. Bakan Kılıç, mesajında şu ifadelere yer verdi:"Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen atletizm müsabakalarında, Erkekler 400 Metre Engellide bronz madalya kazanan Milli Atlet Yasmani Copello Escobar'ı kutluyorum. Sporcumuz, Olimpiyat üçüncüsü olarak, Türk Spor ve Türk Atletizm tarihine geçecek büyük bir başarıya imza attı.

Bizlere büyük gurur ve sevinç yaşatan Yasmani Copello Escobar'a ve elde edilen başarıda emeği geçenlere ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Milli Sporcumuzun kazandığı bronz madalya ile 2016 Rio Olimpiyatlarındaki madalya sayımız 4'e yükseldi. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek tüm sporcularımıza başarılar diliyorum."

Yorumlar | 0
üye profil