İkinci vatanı Türkiye!

İkinci vatanı Türkiye!
Yayınlanma Tarihi: 14.10.2016 04:48 | Değiştirme Tarihi: 14.10.2016 04:48

Beşiktaş'ta bazı yabancılar terörü bahane ederek İstanbul'dan kaçarken, Portekizli yıldız Ricardo Quaresma gelecek planlarını da Türkiye üstüne yapıyor.

SERDAR SARIDAĞ

Siyah-beyazlı takımda taraftarın gönlünde taht kuran Ricardo Quaresma yeni dönem planlarıyla yönetimin takdirini kazandı. İlk olarak mukavelesini uzatmak isteyen Q7, yeni doğan kızına Türk pasaportu almak için kulüp avukatlarından yardım istedi.

Beşiktaş taraftarının en çok sevdiği futbolculardan biri olan Ricardo Quaresma, şimdiden geleceğiyle ilgili planlar yapmaya başladı. Siyah-beyazlı takımdan ayrıldığı için büyük pişmanlık duyan ve ikinci kez geri dönen Portekizli oyuncu, ilk olarak sezon sonunda yeni bir mukavele imzalamak istiyor.

Bu sene de şampiyonluk yaşayarak, Beşiktaş ile olan anlaşmasını uzatmak isteyen Q7, İstanbul’da doğan kızı için de Türk pasaportu almak istedi. Bu konuyla kulüp avukatları ilgilenirken Portekizli oyuncunun gelecek adına yaptığı planlamada, futbolu Beşiktaş forması altında bırakmanın da olduğu ortaya çıktı.

Jübile yaptıktan sonra, ailesiyle İstanbul’da kalmaya devam ederek yine Türk futbolunun içerisinde olmayı planlayan yıldız oyuncunun, yönetimle yaptığı görüşmelerde, “Futbol hayatım boyunca hiçbir yerde, Beşiktaş’ta olduğu kadar ilgi görmedim. Türkiye’de mutluyum. Bir yanımın Portekiz bir yanımın da Türkiye’de olmasını isterim” diye konuştuğu öğrenildi.

Başkanın şartı var

Bazı yabancı oyuncuların, terör olayları ve iç karışıklık nedeniyle Türkiye’den kaçmalarını göz önünde bulunduran yönetimin ise Quaresma’nın böyle düşünmesini takdirle karşıladığı bildirildi.

Öte yandan Başkan Fikret Orman’ın, Portekizli oyuncunun istediği yeni kontrat için, bazı şartlar sunacağı ortaya çıktı. Başkan Orman’ın, Quaresma’nın iyi performans ortaya koyması ve teknik heyetten gelecek rapor doğrultusunda yeni kontratı, Portekizli yıldızın önüne koyacağı öğrenildi.

26: Beşiktaş’ın şampiyon tamamladığı geçen sezonda başarılı bir performans ortaya koyan Ricardo Quaresma 26 maçta forma giydi. Portekizli yıldız 4 gol atarken, 6 da asist yapmayı başardı.