İki yıldıza 40 milyon Euro... Çılgın rakam!

Şampiyonlar Ligi'nde başarılı oyunlarının ardından Beşiktaş, Cenk Tosun ve Oğuzhan'ın bonservis bedelini 20'şer milyon Euro olarak belirledi.

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2017 11:42
Değiştirme Tarihi: 17.09.2017 11:42
İki yıldıza 40 milyon Euro... Çılgın rakam!

Beşiktaş’ın son iki sezondur Şampiyonlar Ligi'nde boy göstermesi, oyuncuların piyasasını arttırdı. Cenk Tosun ve Oğuzhan Özyakup da Avrupa devlerinin radarına girdi.

 

Negredo transferiyle performansını ikiye katlayan, son olarak Porto deplasmanında harika bir gol atan Cenk Tosun için İngiltere Premier Lig'den Tottenham devreye girdi.

 

Londra ekibi, yakından takip ettiği milli forvet için devre arasında Beşiktaş'ın kapısını çalabilir. Siyah-beyazlı yönetim, Cenk'in fiyatını 20 milyon euro olarak belirledi.

 

Arsenal'e satıştan pay!

 

Arsenal’in hocası Arsene Wenger'in de Oğuzhan Özyakup ile yakından ilgilendiği ortaya çıktı. Londra kulübünün altyapısından yetişen Ozzie için menajerlerle görüşen Fransız hocanın, kontrat detaylarını araştırdığı öğrenildi.

 

Oğuzhan, Arsenal'dan Beşiktaş'a ‘Yüzde 30 satıştan pay' opsiyonuyla gelmişti. Başkan Fikret Orman'ın “Kulübün menfaati önemli” diyerek satış için açık kapı bırakmasının ardından bu oyuncu için de yönetim 20 milyon euro fiyat belirledi.