Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Farklı skorun etkileri...

Farklı skorun etkileri...

Fenerbahçe ve Beşiktaş cepheleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

16.04.2015 22:20

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Jacek Winnicki, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Spor Toto play-off çeyrek final ilk maçında Beşiktaş'ı 92-62 yendikleri karşılaşmada kazanmayı hak ettiklerini söyledi.

Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu'ndaki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Winnicki, Beşiktaş karşısında son derece iyi bir karşılaşma oynadıklarını belirterek, "Kazanmayı hak ettik. Özellikle savunmada iyi işler yaptık. Beşiktaş'ın hücum ağırlıklı bir kadroya sahip olduğunun bilincindeydik. İyi bir takım galibiyeti olduğunu söyleyebilirim" dedi.

Beşiktaş'la eşleştikleri play-off serisini tamamlamak için bir galibiyete daha ihtiyaçları olduğunu kaydeden Winnicki, "Bu maçı 30 sayı farkla kazanmış olmamız bir şey ifade etmiyor. Bir sonraki maçta Beşiktaş'ın sahasında oynayacağız ve kesinlikle zor olacaktır. Açıkçası o maçta Beşiktaş'ın kolay vazgeçeceğini düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Beşiktaş cephesi
Beşiktaş Başantrenörü Ömer Buharalı ise Fenerbahçe karşısındaki farklı yenilgi nedeniyle üzgün olduklarını dile getirdi.

Karşılaşmada istediklerini yapamadıklarını anlatan Buharalı, "İstediğimiz basketbolu, maçın başından sonuna kadar ne hücum ne de savunma anlamında sahaya yansıtamadık. Rakibimizin yaptığı sert savunmaya aynı sertlikle cevap veremeyince, çok kolay sayılar yedik. Onlar da boş atışlarda yüksek yüzdeyle oynadı" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe karşısında istemedikleri bir skor aldıklarını vurgulayan Buharalı, "Üzgünüz. İnşallah bu yenilgiyi bir sonraki maçta, kendi sahamızda telafi edeceğiz" diye konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil