Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Hollandalı gazeteci Advocaat'in Fenerbahçe kararını yorumladı

Hollandalı gazeteci Advocaat'in Fenerbahçe kararını yorumladı

Fenerbahçe'nin yeni teknik patronu Dick Advocaat'ı Hollandalı gazeteci Mikos Gouka, değerlendirdi. AD Gazetesi yazarı,

16.08.2016 11:27

Hollandalı gazeteci Mikos Gouka, Fenerbahçe'nin yeni teknik patronu Dick Advocaat'la ilgili çarpıcı bilgiler aktardı. AD Gazetesi yazarı, Advocaat'ın kariyerinin sonunu 'Şampiyon' olarak getirmek istediğine mvurgu yaptı.

Deneyimli teknik adamın 4-3-3 sistemi ile özdeşleşen bir çalıştırıcı olduğunu belirten Gouka, "Hollanda futbol tarihinin en ünlü teknik direktörlerinden biri Advocaat. 68 yaşında olmasına rağmen halen aynı hırsı ve isteği taşıyor, şüphe olmasın. Türkiye liginde mücadeleye katılabilecek, çalışabilecek ve başarıya gidebilecek isteğe sahip. Halen başarıya ulaşmak isteyen bir teknik direktör. 4-i3-i3 sistemi en çok dikkat çeken özelliği. Hollanda futbol ekolünden geliyor. Tek forvete dayalı oyunlara da yatkın. Direkt hücumcu olmasa da, savunma ve ihücum dengesini kuramaya yönelik bir tarzı var" ifadelerini kullandı.

Dick Advocaat'ın, Fenerbahçe'nin teklifinden büyük bir memnuniyet duyduğunu kaydeden Hollandalı gazeteci şöyle devam etti:

"Geçen ay sonuna kadar kulüp takımı çalıştırmayı hatta teknik direktörlüğü düşünmediğini kendi belirtmişti. Ancak Fenerbahçe'den gelen çağrıyı çok istedi. Advocaat tam kendine göre bir iş olarak gördü Fenerbahçe'deki görevi. Bu, Advocaat'ın son durağı olacak. Ve Advocaat şu an tek bir şey istiyor, kariyerine bir 'şampiyon' olarak veda etmek. Fenerbahçe'ye bu yüzden geliyor." 

17. teknik direktörü 

Başkan Aziz Yıldırım'ın 17. teknik direktörü Dick Advocaat oldu. Hollandalı çalıştırıcı, Fenerbahçe tarihinin ise 79. teknik patronu olarak kayıtlara geçti.

Yorumlar | 1
üye profil
kemal öz 2 yıl önce
yılmaz vural bundan çok çok iyidir yazık o paralara gitti milyon dolarlar bu adam sezonu bitiremez