'Holiganları ayıklayacağız'

"Holiganları ayıklayacağız"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, derbide güzel bir başlangıç yaptıklarını söyledi, “Konuk takım taraftarı 5 yıl sonra stada geldi. Holiganlara fırsat vermemeliyiz. Statlarımızda sorun çıkaranların, taraftar olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Beşiktaş ile Galatasaray arasında yapılan ve 5 yıl aradan sonra rakip takım taraftarlarının alındığı derbi maçın güzel bir başlangıç olduğunu söyledi, “Bu bir ilk oldu ve ümit ediyorum devamı gelecek. Sahada arada sırada ateşlenmeler oldu ama futbolcular genel anlamda tribünlere örnek olacak hareketlerde bulundular” dedi.

Maçlarda olay çıkaran holigan ve vandallara fırsat vermemeleri gerektiğini sözlerine ekleyen Bakan Kılıç, “Yöneticilere bu konuda büyük sorumluluk düşüyor. Zaman zaman açıklamalar olacaktır ama tadını kaçırmamak ve seyirciye örnek olmak lazım. Holiganlara ve vandallara fırsat vermemek gerekiyor. Statlarımızda sorun çıkaranların, taraftar olduğunu düşünmüyorum. Bunlar holiganlar” diye konuştu.

Holigan ve vandalları spordan ayıklayacaklarını vurgulayan Kılıç, şöyle devam etti: “Meşaleler her yerde yasak. Artık bunların tespiti yapılıyor kaçış yok. Taraftar grupları da bu kişilerle aralarındaki ilişkiyi kesmek zorunda. Biz bunların üstüne gidiyoruz. Bu vandalları ve holiganları ayıklayacağız. Bıçak, sopa, zincir. Bunların ne işi var spor müsabakasında. Bunu yapanların ciddi anlamda farklı yerlere gidip, tedavi görmesi gerekiyor. Ne demek eline döner bıçağı alarak maça gelmek.”

Trabzonspor ile Fenerbahçe taraftarları arasında bulunan gerilim ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Kılız, “Geçen sezon ve öncesinde yaşananlardan herkes ders çıkardı. Bununla alakalı olarak her iki kulübün başkanı ve yönetimlerinin büyük çabaları var. İki tarafa da gerekli adımları atacağı konusunda güveniyorum. İnşallah daha iyi bir sezon yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

‘Tarafların fedâkarlık yapması lazım’

TFF 1. Lig’in televizyonda yayınlanmasıyla ilgili sorunu çözmeye çalıştıklarını aktaran Bakan Kılıç, “Bu, TFF ile yayıncı  kuruluşlar arasında yapılacak çalışmalar sonrası neticelenecek olan bir durum. Çalışmalar devam ediyor. En kısa sürede bunu açıklığa kavuşturmuş olacaklar diye düşünüyoruz. Biz de o noktada gerekli desteği vermeye devam ediyoruz” dedi.

HABERE OY VER:
Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 01/10/2016 04:41:40

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin

    ×
    Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.

    Acunn.com Bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.