Hırvat yıldız Ivan Klasnic yaşam mücadelesi veriyor

Hırvat yıldız Ivan Klasnic yaşam mücadelesi veriyor

Hırvatistan Milli Takımı'nın eski yıldızlarından Ivan Klasnic, böbrek yetmezliği nedeniyle yaşam savaşı veriyor.

Bir dönem Bolton Wanderers ve Werder Bremen’de sergilediği performans ile tüm dünyanın tanıdığı Hırvatistan Milli Takımı’nın eski yıldızı Ivan Klasnic, böbrek yetmezliği nedeniyle zor günler geçiriyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

2013 yılında futbolu bırakan Hırvat eski yıldız Ivan Klasnic, böbrek yetmezliği ile mücadele ediyor. Bolton Wanderers ve Werder Bremen formaları da giymiş olan 36 yaşındaki eski futbolcu,  yaşam savaşı veriyor. İki kez ameliyat masasına yatan ancak annesi ve babasından aldığı böbreklerin vücuduna uymaması sebebiyle hastalığından kurtulamayan Klasnic, yeni bir böbrek için bekliyor.

Hastalığı nedeniyle haftada üç kez hastaneye giderek diyaliz makinesine bağlanan Klasnic’e bu zor günlerinde 9 yaşındaki kızı Fabianna eşlik ediyor. Kızına gerçeği anlatamadığını söyleyen Klasnic, zor günlerini şu cümlelerle ifade ediyor:

“Onun için her şeyin normal görünmesini sağlamaya çalışıyorum. Benim hasta olduğumu ve belirli aralıklarla hastaneye gitmek zorunda olduğumu biliyor. Ancak nedenini ona söylemiyorum. Onu korkutmak istemiyorum.”

EURO 2008’de, Türkiye’nin Hırvatistan’ı elediği efsane maçın 118. dakikasında kalemize golü atan Hırvat futbolcu Ivan Klasnic'ti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Görüntülenme : 1481 Yayınlanma Tarihi: 01/10/2016 11:57:18

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin