Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Hırslı ancak realist oyun

Hırslı ancak realist oyun

“Bu tür maçlarda ufak hatalar her şeye mal olabilir. İyi konsantre olmak, iyi savunma yapmak ve fırsat geldiği zaman da kontratakları iyi şekilde bitirmek gerekli. İki maçın sonundaki skor önemli. Hızlı oynayacak, risk alacak kapasitemiz yok”

27.07.2016 01:57

“Bu tür maçlarda ufak hatalar her şeye mal olabilir. İyi konsantre olmak, iyi savunma yapmak ve fırsat geldiği zaman da kontratakları iyi şekilde bitirmek gerekli. İki maçın sonundaki skor önemli. Hızlı oynayacak, risk alacak kapasitemiz yok”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira geçen sezon Braga maçındaki cezası nedeniyle tribünden izleyeceği Monaco maçı öncesi dün basının karşısına çıktı. Portekizli çalıştırıcı, iyi bir rakiple karşılaşacaklarını, hırslı bir şekilde sahada olacaklarını ve iyi bir sonuç alabilecek kapasitede olduklarını söyledi. Pereira, yeni bir takım olduklarının ve sıkıntılar yaşadıklarının altını çizerken turun anahtarını şöyle verdi:VAN PERSİE OYNAMIYORAlışık olduğumuz bir sezon başı kampı geçirmedik. En son kupa maçı oynadık. Daha sonra tatile çıktık ve kısa bir zamanımız oldu. Avrupa Şampiyonası'ndan birçok oyuncumuz geç katıldı. 3 oyuncumuz cezalı, 3 oyuncumuz da sakat. Van Persie'nin küçük bir sakatlığı var ama bu sakatlığı oynamasına engel. Tam kadro çalıştığımız dönem sadece 2 hafta. Hırslı olmalıyız ama aynı zamanda realist olmalıyız. Bu tür maçlarda ufak hatalar her şeye mal olabilir.SAVUNMADA ÇOK İYİLERMonaco iyi savunma yapan, hep birlikte savunmada çok iyi organize olan bir takım. Topu kazandıklarında da kontrataklar üretiyorlar. Bu turların anahtarı, iyi konsantre olmak, iyi savunma yapmak ve fırsat geldiğinden kontratakları iyi şekilde bitirmektir. Ne zaman hızlı çıkacağız, ne zaman daha kontrollü oynayacağız, bunları ayarlamalıyız. Sezonun bu döneminde fazla risk alamayız. İki maçın sonundaki skor en önemli skor. Şu anda çok hızlı oynayacak, risk alacak bir kapasitemiz de yok.3-5-2 KARARI ALDIM ÇÜNKÜ…Daha önce de söyledim, yine tekrar edeyim. Bu takımın 2 sistemi birden oynayabilmesini gerekli gördüm. Türkiye Ligi'nin kendi yapısından dolayı böyle bir karar aldım. Ben daha önce de çalıştırdığım takımları böyle oynattım. Bu sistemin nasıl işlediğini biliyorum. Tabii ki zamana ihtiyacımız var. Takımın önde basmasını, daha fazla topa sahip olmasını istiyorum ancak zamanla olacak şeyler.TARAFTAR SKORLA FETHEDİLİRTaraftarları kazanabilmemiz için maçları kazanmamız gerek. Biz skorları sundukça onları fethedebiliriz. Ama taraftarlarımız şunu bilsinler ki çok sayıda yeni oyuncumuz var. Umarım yarın (bugün) stadı tıklım tıklım doldururlar, takıma destek verirler. Biz, sorumluluklarımızın bilincinde onları mutlu etmek istiyoruz.

Yorumlar | 0
üye profil