Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Hido 'hazırım' dedi

Hido "hazırım" dedi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Olağan Genel Kurul’da aday olduğunu açıkladı, “Ay-yıldızlı formasını şerefle taşıdığım basketbolun yeni dönemi için heyecan duyuyorum” ifadelerini kullandı.

14.10.2016 05:15

Türk Basketbolu’nun yetiştirdiği en önemli isimlerden birisi olan, ay-yıldızlı formayı en çok giyen sporcu rekorunu elinde bulunduran ve tam 15 yıl da NBA’de forma giyme başarısı gösteren Hidayet Türkoğlu, Basketbol Federasyonu için başkanlık adaylığını dün yazılı açıklama ile duyurdu.

Basketbol kariyerini bitirdikten sonra kısa süre federasyonda CEO’luk görevinde bulunan, ardından da Cumhurbaşkanlığı Spordan Sorumlu Başdanışmanı olan Türkoğlu, 26 Ekim’de gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurul’da aday olduğunu, “Hayatımı adadığım, hem sporcu hem de spor adamı olarak hizmet etmekten gurur duyduğum, ay-yıldızlı formasını yıllarca şerefle taşıdığım Türkiye basketbol camiasının yeni dönem yönetimine adaylığımızı açıklamaktan memnuniyet ve heyecan duyuyorum” cümleleriyle açıkladı.

Türkoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: “Bu yolda basketbola gönül veren markalara, basın yayın kuruluşlarına ve eğitim kurumlarına yakınlığımız artacak, tüm kulüplerimizle şeffaflık içinde çalışacağız. Spor kulüplerimizin ayakta kalabilmeleri için desteklemek, bununla beraber uluslararası arenada Türk basketbolunun temsilini geliştirmek, milli takımlarımızın ve kulüplerimizin başarılarını artırmak en büyük arzumuz. Basketbol ülkemizde herkesin spor ve hareketliliği benimsediği, sağlıklı nesiller yetiştireceğimiz bir yapı gerçekleştiğinde hak ettiği düzeye ulaşacaktır. Türkiye’nin içinden geçtiği süreçte, birlik ve beraberliğin önemli olduğu bugünlerde, sporun birleştirici etkisinin daha fazla kullanılması gerektiğine inanıyoruz. Olağan genel kurulumuzun federasyonumuza yakışır biçimde gerçekleşmesini ve sonuçlarının Türk basketbolu için hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

Yorumlar | 0
üye profil