Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
20 bin kişi ayakta alkışladı!

20 bin kişi ayakta alkışladı!

NBA ekibi Orlando Magic, Türk basketbolunun en önemli oyuncuları arasında yer alan Hidayet Türkoğlu'na tören düzenleyerek plaket verdi.

20.12.2015 13:36

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Orlando  Magic, 9 sezon formasını giyen ve sezon başında emekliye ayrılan eski oyuncusu  Hidayet Türkoğlu için özel bir tören düzenledi.

Orlando Magic'in, Portland Trail Blazers'ı Amway Center'da konuk  ettiği mücadelenin ilk periyodunun ardından düzenlenen törende, Türkoğlu'na  plaket verildi.

Karşılaşmayı takip eden taraftarlar, tören sırasında Türkoğlu'nu  ayakta alkışlarken, eski milli oyuncunun Orlando Magic forması giydiği  karşılaşmaların videoları ise salondaki dev ekrandan yayınlandı.

Bu arada, FIBA Avrupa Başkanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF)  Onursal Başkanı Turgay Demirel, TBF Başkanı Harun Erdenay, TBF Sportif Direktörü  Barbaros Akkaş ve eski milli basketbolcu Serdar Apaydın da töreni izleyenler  arasında yer aldı.

Duygularını dile getiren 36 yaşındaki eski basketbolcu, kariyeri  boyunca iyi takımlarda oynamayı, başarılı olmayı ve taraftarlarca takdir edilmeyi  düşlediğini belirterek, "Bu nedenle bu tören, benim için çok özel bir an" dedi.

Türkoğlu, 9 sezon formasını giydiği Orlando Magic'in kalbinde özel bir  yeri olduğunu vurgulayarak, "15 yıllık kariyerime baktığımda, en büyük  başarılarımı Magic formasıyla yaşadım çünkü taraftarların beni ne kadar  desteklediğini ve sevdiğini biliyordum. Burada oynadığım dönemde hep güzel  duygular hissettim. Diğer takımlarda oynadığım sürede bile burayı evim olarak  gördüm. Ailem burada yaşadı, çocuklarım burada okula gittiler. Hala da burada  okuyorlar. Bu nedenle kendimi evimde hissettiğimi söyleyebilirim" ifadelerini  kullandı.

Türk basketbolunun en önemli oyuncuları arasında yer alan Hidayet  Türkoğlu, 2004-2009 ve 2010-2014 sezonları arasında 2 kez formasını giydiği  Magic'de 14,5 sayı ortalamasıyla oynamıştı. ABD'li basketbolseverlerin "Hido" lakabını verdiği oyuncu, Magic  formasıyla 2007'nin nisan ayında Toronto Raptors ve 2008'in mart ayında  Washington Wizards'a karşı 39 sayıyla kariyer rekorunu kırmıştı.

2007-2008 sezonunda sayı ve ribauntlarda kariyerinin en iyi  istatistiklerine (19,5 sayı ve 5,7 ribaunt) ulaşan Hidayet, sezon sonunda "NBA'in  En Fazla Gelişim Kaydeden Oyuncusu" ödülünü almış ve 2009'da Magic'in, 1995'ten  sonra ikinci kez NBA finaline yükselmesine yardımcı olmuştu.

Hidayet Türkoğlu, bugüne dek Orlando Magic'te en çok süre alan ve en  çok üç sayı isabeti bulan dördüncü oyuncu olmasının yanı sıra en çok sayı atan,  en çok maça çıkan, en çok serbest atış isabeti bulan, en çok ribaunt alan ve en  çok asist yapan oyuncular arasında 6. sırada bulunuyor. 

Yorumlar | 0
üye profil