Hidayet Türkoğlu, Shane Larkin'in ismi değişecek mi açıkladı!

Hidayet Türkoğlu, Shane Larkin'in ismi değişecek mi açıkladı!
Yayınlanma Tarihi: 07.02.2020 15:15 | Değiştirme Tarihi: 07.02.2020 15:15

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alan Shane Larkin'in ismini değiştirip değiştirmeyeceği konusuna dair açıklamalarda bulundu.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Anadolu Efes'in yıldız basketbolcusu Shane Larkin'in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alması konusuyla ilgili yapılan başvurunun kabul edildiğini açıkladı. A Spor canlı yayınına bağlanarak açıklamalarda bulunan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Shane Larkin ile isim değiştirme konusunda henüz konuşmadıklarını ancak bu konunun ilerleyen süreçte gündeme geleceğini söyledi.

HİDAYET TÜRKOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

"Hem bize hem de Anadolu Efes'e hayırlı olsun. Shane Larkin'in şu ana kadar ülkemizde gerekli saygıyı gördüğüne inanan birisiyim. Vermiş olduğu karardan sonra ona olan ilgi, alaka ve saygı daha da artacaktır. İnşallah şubatta ve şubattan sonra oynanacak maçlarda Larkin'i milli takım formasıyla göreceğiz."

SHANE LARKIN'IN ADI DEĞİŞECEK Mİ?

"O konuyu kendisiyle hiç konuşmadık. Biz sadece Larkin'in bir an önce Milli Takım'da oynaması ve Türk vatandaşlığı kazanabilmesi için girişimlerde bulunduk. Kendisiyle oturup isim hakkında konuşmadık. Önümüzdeki günlerde bu mevzuyu konuşuruz. Bize de çok isimler geliyor. Güldüğümüz, takıldığımız isimler oluyor ama Shane Larkin ile konuşmadan yönlendirme yapmak istemiyorum. Bildiğim kadarıyla artık isim değiştirme zorunluluğu yok ama Larkin kendisine gösterilen sevgiye karşılık olarak dışarıdan gelecek teklifleri değerlendirecektir. İsim değişikliği yapacaksa da hepimiz sabırla bekliyor olacağız."