Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Hidayet Türkoğlu A Spor'a konuştu

Hidayet Türkoğlu A Spor'a konuştu

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu balmumu heykelinin sergileneceği Madame Tussauds müzesinde A Spor'un sorularını yanıtladı.

04.11.2016 17:25

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu balmumu heykelinin sergileneceği Madame Tussauds müzesinde A Spor'un sorularını yanıtladı.

A Spor ve A Spor Radyo canlı yayınında projelerini anlatan Türkoğlu, ilk hedeflerinin A Milli Takım için bir antrenörle anlaşmak olduğunu belirtti.

DUYGULARIMA KELİMELER YETMEZ
Bazen kelimeler yetmiyor duygularınızı ifade etmek için. İnşallah bu balmumum, buraya gelecek tüm gençlerimize benim hikâyem anlatıldıkça, hem cesaretlendirir, hem de onlara bir yol gösterir diye ümit ediyoruz.

İLK HEDEFİMİZ ANTRENÖR BULMAK
Beklentilerin farkındayız, ama bunu da karşılayacağımızın da bilincindeyiz. İlk hedefimiz bir antrenörle bir an önce anlaşıp, 2017'nin hazırlığını yapmak. İsim vermekten yana değilim ama görüşeceğimiz antrenörlerimiz var. Önemli olan bizim kriterlerimize uyacak birinin olması, inşallah en kısa zamanda bunu netleştiririz.

ALT LİGLERDE DEĞİŞİKLİK YAPACAĞIZ
TBL ve TBL 2 liginde birkaç değişiklik yapmayı düşünüyoruz. Sporcular bir üst lige çıkarken daha hazır olmalarını istiyoruz. Süreci bir anda değiştirmemiz çok zordur, gerek kulüplere saygısızlık olur gerekse bizim basketbol Süper Ligimize saygısızlık olur. Şu anda bizim ligimiz Avrupa'nın en iyi liglerinden bir tanesi olarak gözüküyor. Uzun vadedeki planlarımız hep bu yönde olacaktır.

GS ODEABANK TAKIM OLMA ARAYIŞINDA
Galatasaray'da çok farklı bir kadro kurdular. Bence şuan bir deneme süreci içerisindeler, takım olmanın arayışı içindeler. İnanıyorum ki onlar da en kısa zamanda o problemi çözeceklerdir. Sezonun ileriki zamanlarında çok daha başarılı bir grafik çizeceklerdir.

Yorumlar | 0
üye profil