Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Hiç düşünme, imzanı at'

"Hiç düşünme, imzanı at"

Cim-Bom’un eski futbolcusu Denayer’in, 3 yıllık sözleşmeye imza koyan Cavanda’nın transferinde aktif rol oynadığı ortaya çıktı.

10.08.2016 03:11

Trabzonspor’dan Galatasaray’a gelen Luis Pedro Cavanda, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde 3 yıllık resmi imzayı attı. Her yıl 875 bin euro alacak olan futbolcuya da diğerlerinde olduğu gibi puan başına 4 bin euroluk prim öngörüldü.

Galatasaray’a transfer olduğu için çok mutlu ve onurlu olduğunu dile getiren Belçikalı futbolcu, “Çünkü Galatasaray bir dünya kulübü. Galatasaray’a bir enerji taşıyacağıma inanıyorum” dedi.

Trabzon’da yaşadıkları ile ilgili konuşmayacağını da belirten Cavanda, “Muslera ile Lazio’da uzun süre yan yana oynamadık ve fazla tanışmadık. Ama beni Manchester City’de oynayan Belçika Milli Takımı’ndan arkadaşım Jason Denayer etkiledi. Bana Galatasaray’ı çok iyi anlattı. Evet Galatasaray’a gelmemde bir etki varsa bu Denayer’dir. Bana, ‘eğer Galatasaray’a imza atma şansın varsa hiç çekinme düşünmeden imzanı at’ dedi. Bu sene takımla birlikte çalışamadım ama ben tek başıma da gerekenden daha fazlasını yaptım. Fizik olarak hazırım. Ne zaman ilk on birde oynayacağımı bilemem ama ben hazırım” dedi.

Ben değil biz!
Çok önemli bir futbolcuyu daha transfer ettiklerini söyleyen Galatasaray Sportif A.Ş yöneticisi Levent Nazifoğlu, taraftardan çok güzel destek mesajları aldığını söyledi. Nazifoğlu, Dursun Özbek olmasaydı, Alp Yalman olmasaydı, Mehmet Özbek olmasaydı bu transferleri yapamazdık. Lütfen onlara da destek olunmasını istiyorum” dedi.

Takıma yeniden dönmesi gündemde olan Jason Denayer için de konuşan Nazifoğlu, “Denayer bize çok iyi uyum sağladı. Denayer’e ne hoca ne de biz hayır deriz. Olursa takımımızda yeniden görmek isteriz. Tabii ki bu transfer, Denayer’in bonservisine sahip olan Manchester City’ye de bağlı” dedi.

Cavanda idmanda
Luis Cavanda akşam antrenmanına katılarak ilk kez sarı-kırmızılı takım ile çalıştı. Cavanda, “İlk antrenmanıma çıktım, arkadaşlarım beni ilk günde inanılmaz sıcakkanlı karşıladı. Yüksek şiddetli bir antrenmandı. Buradaki kazanma ruhunu, başarı ruhunu bugün gördüm” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil