Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Herkesin yeri dolar'

"Herkesin yeri dolar"

Kaptan Tolga, Beşiktaş’a veda eden Mario Gomez ve ayrılmak isteyen Sosa’yı üstü kapalı eleştirdi, “Kendi kararları ama dünyanın her yerinde terör olayları yaşanıyor. Yeri dolmayacak oyuncu yoktur” diye konuştu.

24.07.2016 04:12

Kartal’ın iki kaptanı Tolga Zengin ve Necip Uysal kampta ortak basın toplantısı düzenledi. Beşiktaş’a veda eden Mario Gomez ve ayrılmak için direnen Jose Sosa’nın durumlarını değerlendiren Tolga, “Gönül isterdi ki aramızdan hiçbir arkadaşımız ayrılmasın. Onların şampiyonlukta emeği vardı ama bu arkadaşlar için kulübün çok fazla yapacağı şey yok. Çünkü bir karar almışlar. Başkanımız ve hocamız konuştu, yeri geldi biz de konuştuk. Tabii ki üzülüyoruz ama yeri dolmayacak oyuncu yoktur. Elbette herkesin yeri dolar. Gidenler için karalar bağlayacak halimiz yok fakat gittikleri için de göbek atmıyoruz. Aynı hadise Arjantin’de olsaydı ben devam ederdim” dedi.

‘Şampiyon biziz’
Tolga, Boyko ve Fabricio ile sıkı bir rekabet içinde olduklarını da söyledi. Deneyimli kaleci, “Gayet iyi anlaşıyoruz. Utku da geldi, o da geleceği olan çok iyi bir kaleci. Yeni kaleci antrenörümüz Mrmic’in metodları çok farklı ve güzel” diye konuştu.

Tolga Zengin, takımdan ayrılan oyuncular nedeniyle Beşiktaş’ın güç kaybettiği yorumları için ise “Son şampiyon biziz ve önümüzdeki sezona bakacağız artık. Vodafone Arena’da oynamak çok büyük bir avantaj. O atmosferin takımı olumlu etkilediğini herkes gördü. Kamuoyu ‘takım dağıldı’ diyor ancak yarın kamuoyu başka bir şey de söyler” ifadelerini kullandı.

‘O gece ben de köprüde kaldım’
Tolga Zengin, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sırasında Fatih Sultan Mehmet köprüsünde olduğunu açıkladı. Türk halkının hep birlikte demokrasiye sahip çıktığının altını çizen Beşiktaş kaptanı, “Ben de o gece olayların içerisinde kaldım. İkinci köprü saat 03.00’te açıldı. İnşallah bir daha yaşanmaz. Demokrasiye ve ülkesine sahip çıkan herkese teşekkür ediyoruz. Şehitlerimize de rahmet diliyoruz” dedi.

‘Kosova’ya gitmiyorum’
Necip Uysal, Beşiktaş’ın ayrılan oyuncuların boşluğunu dolduracağına inandığını söyledi. Başarılı futbolcu, “Gidenler sistemin oyuncularıydı. Gelenler de öyle olursa bize katkı sağlar. Yönetimin de bu yönde çalışmalar yaptığını duyuyoruz” dedi. Kosova Milli Takımı’ndan aldığı davete sıcak bakmadığını da dile getiren Necip, “Teklif var ama benim milli takımımı değiştirme düşenmek yok” yorumunu yaptı.

Yorumlar | 0
üye profil