Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Herkes şehitler için koşacak!

Herkes şehitler için koşacak!

Vodafone 38. İstanbul Maratonu’nun tanıtım toplantısı dün Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. Her yıl yeni bir sloganla yapılan organizasyon bu kez “15 Temmuz şehitleri için” sloganıyla koşulacak.

14.10.2016 05:15

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor AŞ tarafından organize edilen Vodafone 38. İstanbul Maratonu öncesi tanıtım toplantısı yapıldı.

Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda, İBB Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, İBB Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk hazır bulundu. Bu yıl, “15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz” sloganıyla 13 Kasım Pazar günü yapılacak etkinlikte maraton, 15 kilometre (yarı maraton) ve 10 kilometre ile halk koşusu düzenlenecek.

Etkinlikle ilgili bilgiler veren Özbayraktar, organizasyon kapsamında bu sene verecekleri mesajı boyunlarının borcu olarak gördüklerini belirterek, “Vatanımızı 15 Temmuz’da bölmek isteyenlere, bunu başaramayacaklarını ilan ettik. O gecenin bizde bıraktığı bazı derin yaralar var ve bu yüzden sloganımız bu yıl, ‘15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz’ olacak. Toplam 8 kilometre parkurlu halk koşusu da bu yıl ‘Kahramanlar Koşusu’ olarak adlandırılacak” diye konuştu.

İBB Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ ise belediye olarak spor yatırımlarını artırdıklarını belirterek, “Her geçen sene daha organize bir yapıyı hayata geçiriyoruz. Bunu mümkün kılan herkese teşekkür ediyorum. Organizasyonumuzun 2020 yılında dünyanın majör maratonlarından biri olması için disiplinli bir çalışma dönemine giriyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Bu yılın özel bir anlamı var’
Vodefone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcı Ender Buruk, 38. İstanbul Maratonu’na bu yıl da isimlerini verecek olmaktan mutlu olduklarını belirtti. İstanbul Maratonu’nu, Türkiye’nin en büyük katılımlı spor etkinliği olarak tanımlayan Buruk, “Bu sene maratonun özel bir anlamı var. Darbe girişiminde onlarca şehit verilen bir noktada başlayacak. Demokrasiye karşı yapılan her şeyin karşısındayız. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Toplantının son bölümünde konuşmacılar, maraton göğüs numaralarıyla medya mensuplarına poz verdi.

Yorumlar | 0
üye profil