"Herkes haddini bilecek"

'Herkes haddini bilecek'
Yayınlanma Tarihi: 14.10.2016 04:48 | Değiştirme Tarihi: 14.10.2016 04:48

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türk futbolu üzerinde oynanmak istenen oyunun farkında olduklarını belirterek sert çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören algı politikasını yaratan insanların bedelini her şekilde ödeyeceklerini söyledi, “Türkiye bu algı operasyonunu kimin yaptığını gayet iyi biliyor. Bunun acısını 15 Temmuz’da çektik. Herkes haddini bilsin. Yenikapı ruhu futbolda da sağlanmalı” dedi.

Aspor’da Serkan Korkmaz’ın konuğu olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türk futbolu ve Milli Takım üzerinde oynanmak istenen oyunun farkında olduklarını söyledi, “Bu bir algı politikası, hoca üstünde, yönetim üstünde. Hoca yanlış takım kurmuştur eleştirebilirsin ama algı operasyonuyla karşılarında hem beni hem yönetimimizi bulurlar. Herkes haddini bilsin, herkes dikkatli olsun” dedi.

Türkiye’nin bu algı operasyonunu kimin yaptığını iyi bildiğini vurgulayan Başkan Demirören, “Bu toplumda en çok futbol ve siyaset konuşuluyor. 15 Temmuz’da çektik bunun acısını. 15 Temmuz’da büyük tehlike atlattık. Neyi tartışıyoruz. Bunlar tehlikeli oyunlar. Biz bunu yapanları biliyoruz. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye Yenikapı’yla birleşti. Şimdi nereden vuracaklar? Futbolla vuracaklar. Yenikapı’da toplumca sağlanan birlik-beraberlik futbolda da sağlanmalı” diye konuştu.

‘Hepsinin farkındayız’

Yıldırım Demirören “Biz yapılanların, konuşulanların farkındayız. Ben ve hocam, kimin niye konuştuğunun, kimin niye algı operasyonu yaptığının farkındayız. Eleştirmek en kolay şey ama bari bilerek eleştirmeyin” ifadelerini de kullandı.

Türk futbolu ile ilgili yeni müjdeler de veren Yıldırım Demirören özetle şunları söyledi:

“Yarın (bugün) saat 16:00’da kulüplerin başkanlarıyla bir araya geleceğiz. Talepleri dinleyeceğiz. 6 tane çok önemli aktör, yayın ihalesine hazırlanıyor. Beklentim 600 milyon dolar civarında. Kanun değişikliği yapılırsa, bir sonraki ihaleyi Kulüpler Birliği yapacak.”

Birinci lig müjdesi

“TFF 1. Lig maçları bu hafta sonu TRT’den yayınlanmaya başlıyor. Takımlarımıza hayırlı olsun.”

“Her takım şampiyon olmak ister. Tabii ki şampiyon olacak ama mali açıdan da şampiyon olması gerek. Yayınlanmayan maçların yayın gelirlerini ödedik. Herkesin bunu bilmesi gerek. Biz bugün kasamızda 100 milyonu döndürür hale geldik. Her türlü eleştiriye açığım, bu eleştirilerden ders de çıkarırım. Ama ailemle, hocamın ailesiyle alakalı konuşmayacaksınız. Biz her şeyin farkındayız.”

“Passolig güvenlik açısından oluşmuş bir organizasyon. İlk başta istemediğimiz seyirciler stada gelemedi Son 3 sezonda seyirci ortalaması artıyor. 2015/16 sezonu itibariyle seyirci sayısı %35 arttı.”

“İstemediğimiz taraftarlar artık maçlara gelemiyor. Passolig’in eksik yanları var. Hukuk sistemimiz tam çalışmıyor bununla ilgili. Kötü tezahürat yapanlar diğer seyirci tarafından uyarılmıyor. Türkiye’nin şartları değişti, medeniyetlerimiz arttı. Futbol sonuçta bir şov oyunu. Yanlış yapan kişileri kendi içimizde ihbar ederek bunları bildirmemiz gerekir. Önce iğneyi kendimize batıralım.”

‘Cezamı kendi cebimden ödedim’

“Kulüp başkanları camialarını koruma adına konuşuyor. Ben de kulüp başkanıyken konuştum, hatalarımdan ders çıkardım. Kulübün hakkını koruyacaksın ama saygı çerçevesinde koruyacaksın. Bu tarz konuşmalar kulüpleri geriyor. Yöneticiler aldıkları cezaları kendileri ödüyor. Ben de kendi cebimden ödedim.”

DİKKAT... DİKKAT...

“Kim TFF’ye göz dikerek, siyasette yapamadığını futbol üzerinden yapmaya çalışıyor. Dikkat... Dikkat... Buna dikkat.”

Serkan Korkmaz’ın sorularını yanıtlayan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, oldukça çarpıcı açıklamalar yaptı.