Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Her sonuca hazırlıklıyız'

"Her sonuca hazırlıklıyız"

A Milli Takımımız, 2018 Dünya Kupası elemelerindeki ilk galibiyetine bugün zorlu İzlanda Deplasmanında imza atmaya çalışacak. Fatih Terim, İzlanda maçı nasıl biterse bitsin planlarının çok bozulmayacağını söyledi.

09.10.2016 03:00

 BİLAL MEŞE
Türkiye Futbol Direktörü Terim, gol attıklarını ama kazanamadıklarını belirtti, “İzlanda’dan alacağımız 1 puan da sıfır puan da planlarımızı bozmaz. Ama galip gelirsek çok başka bir yere götürür bizi. Takım olarak güvenimiz artar. Ancak biz her sonuca hazırlıklıyız” dedi.

Ay-yıldızlı ekibin teknik patronu Fatih Terim, İzlanda maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında, “İzlanda’dan alacağımız 1 puan da planlarımızı bozmaz, sıfır puan da bozmaz” dedi. Terim, “Ama galip gelirsek çok başka bir yere götürür bizi. Yine de bir puan alırsak rakiplerimizle farkımız açılmamış olur. Bu da bizi ‘Kaybetmiyoruz ama neden kazanamıyoruz?’ sorusunu sordurur. Gol atıyoruz ama kazanamıyoruz. Kazanırsak da takım olarak güvenimiz artar. Genç oyuncularımız tecrübe kazanır. Her sonuca hazırlıklıyız” diye konuştu. Havadan şikayetçi! Tecrübeli çalıştırıcı İzlanda’ya 3-0 yenildikleri maçtan bu yana 25 ay geçtiğini vurgulayarak, “İki sene içinde İzlanda’nın büyük aşama kaydettiğini düşünüyorum. Avrupa Şampiyonası’nda da dikkat çeken en önemli takımlarından oldular. Ayrıca, Ukrayna maçına oranla 15-20 derecelik bir sıcaklık farkı var. 24 saat içinde bu kadar değişiklik küçümsenecek bir şey değil. Ekibimiz bu etkiyi en aza indirmek için çalışıyor ama yine de zor” yorumunu yaptı. Terim, “Geçenki maç Eylül’deydi. Bu kez Ekim’de. O zaman hiç havadan falan değil kötü oynayıp kaybettik. Biz fırtınayı sahada oyunculardan bekliyoruz. 6 Ekim gecesi oynanan maçtan 10 saat sonra İzlanda’ya geliyorsunuz ve 20 derece sıcaklık farkı. 48 saat içinde de maça çıkacaksınız. Grupta böyle denk gelen başka maç yok” ifadelerini de kullandı. Oyuncularına güvendiğini dile getiren Terim sözlerine şöyle devam etti:“Genç takımım var. Onların hatalarını ben karşılarım, gereken riskleri alırım. Oyuncularımın kafaları umarım rahat olur. O olaylar dediğim gibi etki etti ama artık etkileyeceğini sanmıyorum. Takıma gelince değişiklikler olabilir. Ukrayna maçındaki takımla çıkmayacağız” ‘Kolay maç olmayacak’ Fatih Terim ile basın toplantısına çıkan milli takımımızın golcü oyuncusu Cenk Tosun kolay bir maç olmayacağını söyledi. Başarılı futbolcu, “Ukrayna maçının ikinci yarısında oynadığımız oyunu burada da oynarsak puan veya puanlar alabiliriz. Burada İzlanda’ya 3-0 yenilmiştik. O maç hiç iyi gitmemişti. Onun üzerinden seneler geçti. Takım olarak daha farklı işler yapıyoruz. İyi işler yapacağımızı düşünüyorum” dedi. Arda mesajı Terim, basın mensuplarının , “Arda takıma dönebilir mi?” sorusuna tepki gösterdi. Terim, “Polemik yaratmak istemiyorum diyorsunuz ama böyle bir akşamda bu soruyu soruyorsunuz. Ben Antalya’da gerekeni söyledim kimsenin ismini zikretmeden. Zamana bakalım görürüz” diye konuştu.     
Yorumlar | 0
üye profil