Helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant'ın, Lakers'taki son maçında kullandığı havluya rekor fiyat

NBA'in büyük efsanesi Kobe Bryant, 26 Ocak 2020 günü geçirdiği helikoper kazası sonucu kızı ve beraberindeki 7 kişiyle hayatını kaybetmişti. Kobe Bryant'ın Los Angeles Lakers'ta forma giydiği son maçta kullandığı havlu, açık artırma sonucu 33 bin dolara satıldı. Kobe Bryant, unutulmaz bir efsane olduğu Lakers'ta 20 yıl forma giymiş ve bu süre içerisinde 5 şampiyonluk kazanmıştı.

Yayınlanma Tarihi: 31.03.2020 13:21
Değiştirme Tarihi: 31.03.2020 13:21
Helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant'ın, Lakers'taki son maçında kullandığı havluya rekor fiyat

Los Angeles Lakers yıldızı Kobe Bryant’ın son maçında Utah’a karşı attığı 60 sayı sonrasında yaptığı konuşması sırasında omuzlarına attığı ve ikonikleşen fotoğrafta da görülen havlusu 33 bin dolara satıldı.

Iconic Auctions’ta (İkonik Müzayedeler) Pazar günü internet üzerinden yapılan açık arttırma sonrasında havlunun sahibi olan kişinin, daha önce Kobe’nin orta okul yıllığını da 30 bin dolar ödediği belirtildi. Iconic Auctions Başkanı Jeff Woolf, CNN’e yaptığı açıklamada bu iki ürün alan kişinin dünyanın en büyük Lakers koleksiyoneri olduğunu ve Güney Kaliforniya’da bir Lakers müzesi açma planı yaptığını açıkladı.

Kobe Bryant, 26 Ocak’ta Kaliforniya’da 13 yaındaki kızı Gianna ve yanındaki 7 kişiyle birlikte helikopter kazasında hayatını kaybetmişti.

LAKERS’IN UNUTULMAZLARINDAN

Lakers formasıyla NBA’de 20 yıl mücadele eden ve 5 şampiyonluk kazanan Kobe; 18 kez All-Star, 12 kez Yılın En İyi Savunmacı takımına seçildi.

NBA Finalleri’nde 2, All-Star’da ise 4 kez MVP seçilen Kobe Bryant, 2007-2008 sezonunda ise Yılın En Değerli oyuncusu ödülünü kazandı.