Hedef kaleye gitmek!

Hedef kaleye gitmek!

Advocaat’ın ısrarla kanat oyuncusu istemesinin temel sebebi takımın bir türlü rakip kaleye gidememesi. İlk etapta Lens ve Sow gibi iki çabuk ve etkili kanat oyuncusu sayesinde bu eksikliğin giderilmesi planlanıyor.

Yönetim transferi iki kanat oyuncusuyla kapandı. Alper, Stoch, Volkan Şen ve Aatıf gibi isimler olmasına rağmen Teknik Direktör Advocaat ısrarla kanat oyuncusu istedi. Listenin ilk sırasında yer alan Jeremain Lens’in ardından Hollandalı hocanın onayıyla Moussa Sow da kadroya dahil edildi.

Orta sahada oyun kurucu pozisyonu için yapılan çalışmalar ise sonuçsuz kaldı. Ajax’a transfer olan Hakim Ziyech dışında kalan isimlerin beklentileri karşılamasının zor olduğu kararı alındı ve bu bölge için transferden vazgeçildi. Advocaat’ın ısrarla kanat oyuncusu istemesinin temel sebebi ise takımın  bir türlü rakip kaleye gidememesi. İlk etapta Lens ve Sow gibi iki çabuk ve etkili kanat oyuncusu sayesinde takımın hücuma çıkması ve rakip kaleye gitmesi amaçlanıyor. Hollandalı teknik adamın yaptığı tespitlerde en önemli sıkıntının bu olduğu vurgulandı.

İki milyon kasada
Bu arada UEFA ile yapılan mali anlaşma çerçevesinde adımlarını dikkatli atan yönetimin kasasında devre arasında kullanabileceği 2 milyon eurosu bulunuyor. Lens’i bedelsiz şekilde kadroya katan yönetim, Sow için de 1 milyon euroluk kiralama bedelinin yarısını ödeyecek. Geri kalan bölüm ise Sow ve kulübü Al Ahli arasında çözüldü.

Skrtel transferinden sonra kalan 2,5 milyon euroluk bölümden sadece 500 bin euro harcandı. Devre arasında ihtiyaç duyulması ya da uygun şartlarda bir oyun kurucu bulunması durumunda transfer tekrar gündeme gelecek. Olası oyuncu satışı ile birlikte eldeki 2 milyon euro da bu dönemde kullanılabilecek.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 02/09/2016 03:00:50

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin