Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe'de Hasan Ali Kaldırım şoku!

Fenerbahçe'de Hasan Ali Kaldırım şoku!

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, Hasan Ali Kaldırım'ı Disiplin Kurulu'na sevk etti. Fenerbahçeli futbolcu, en az iki maç men cezası alabilir.

08.12.2015 20:26

Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında oynananGaziantepspor maçında kırmızı kartla oyundan atılanHasan Ali Kaldırım'ın "kural dışı hareket" nedeniyle mi yoksa "son adam" kuralından dolayı mı atıldığı merak konusu olmuştu. Bu soru cevap buldu. TFF Hukuk Kurulu, Fenerbahçeli futbolcuyu "kural dışı hareket"ten dolayıDisiplin Kurulu'na sevk etti. Hasan Ali, en az iki maç men cezası alabilir. 

Fenerbahçe ve Beşiktaş da Disiplin'de!

Öte yandan Fenerbahçe ile Beşiktaş kulüpleri de Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden şu açıklama yapıldı:"Beşiktaş A.Ş. Kulübü'nün 05.12.2015 tarihinde oynanan KAYSERİSPOR-BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile 2015-2016 Sezonu Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün 6/5 Ek-1 maddeleri uyarınca,Fenerbahçe A.Ş. Kulübü'nün 06.12.2015 tarihinde oynanan GAZİANTEPSPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."Öte yandan Spor Toto Süper Lig kulüplerinden Kayserispor ile Osmanlıspor da Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Kayserispor, "çirkin ve kötü tezahürat" ile "talimatlara aykırı hareket", Osmanlıspor ise "çirkin ve kötü tazahürat" nedeniyle sevk edildi. Osmanlısporlu futbolcu Serdar Deliktaş da Disiplin Kurulu'na sevk edilenler arasında.

Yorumlar | 0
üye profil