Harvard'a kabul edilen 18 yaşındaki Alessandro Arlotti futbolculuk kariyerini noktaladı

Monaco alt yapısında yetişen geçen yaz ise İtalya Serie B takımlarından Pescara'ya transfer olan 18 yaşındaki genç yetenek Alessandro Arlotti, ABD'den gelen bir haber sonrası kariyerini noktaladığını açıklayarak bambaşka bir yol seçtiğini belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 18.03.2021 16:17
Değiştirme Tarihi: 18.03.2021 16:17
Harvard'a kabul edilen 18 yaşındaki Alessandro Arlotti futbolculuk kariyerini noktaladı

18 yaşındaki genç yetenek Alessandro Arlotti, futbol dünyasını şaşırtan bir karara imza attı. Dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında yer alan ve ABD'de bulunan Harvard'a kabul alan Arlotti, profesyone futbolculu kariyerini askıya aldı. 

Harvard'a kabul edilen Alessandro Arlotti, bu haberi aldıktan sonra çok sevindiğini anlattı. Birçok insanın, kendisini bu karardan vazgeçirmeye çalıştığını ifade eden Arlotti, 'bu fırsatı kaçıramazdım' diyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Büyük fırsat olarak değerlendirdiği durum için açıklama yapan Arlotti, bu kararında tek destekçisinin ağabeyi Gianluca olduğunu da sözlerine ekledi. Ailesinin, arkadaşlarının, çevresindekilerin ve sosyal medya takipçlerinin bile 'futbolu bırakma' dediğini aktaran Arlotti. 'Verdiğim kararı açıklamaya çalışıyorum' ifadelerini kullandı. 

Alessandro Arlotti’nin ağabeyi Gianluca da, Fransa’da bir süre top oynadıktan sonra Boston Üniversitesi’ne giderek ekonomi bölümü okumaya karar vermişti. Hala Boston Üniversitesi’nde ekonomi araştırmaları yapan Gianluca, üniversite takımında da futbol oynamaya devam ediyor. Alessandro Arlotti’nin de tıpkı ağabeyi gibi okuduğu sırada üniversite takımında oynama şansı bulunuyor.

Ekonomi alanında eğitim alacağını da söyleyen Alessandro Arlotti “Uzmanlaşacağım dalı henüz belirlemedim. Harward’da ilk iki yıl temel etiğim veriliyor. O sürede uzmanlaşmak istediğim alanı da seçebileceğimi düşünüyorum” şeklinde konuştu.