Harun Erdenay, TBF Başkanlığı İçin Aday Olmayacağını Duyurdu

Harun Erdenay, TBF Başkanlığı İçin Aday Olmayacağını Duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Federasyon başkanlığında Hidayet Türkoğlu'nu görmek istediği yönündeki haberlerin ardından Harun Erdenay başkanlığa aday olmayacağını duyurdu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, yakın zamanda gerçekleştirilecek başkanlık seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı. Erdenay ayrıca henüz seçilmeyen Türkoğlu hakkında "Yeni seçilecek başkan" ifadesini kullandı. Erdenay, TBF'nin resmi internet sitesindeki açıklamada, "Yeni seçilecek başkan Hidayet Türkoğlu'na tüm birikimlerimle yanında olacağımı belirtir başarılar dilerim" ifadesine yer verdi.

Yazılı bir açıklama yapan Harun Erdenay'ın ifadeleri şu şekilde:

"Aktif sporculuk yaşantım sürecinde 190 kez A Milli Takım formasıyla ülkemi temsil ettikten sonra sırasıyla kulüp yöneticiliği, A Milli Takım menajerliği, TBF Yönetim Kurulu üyeliği ve FIBA Avrupa Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinin son aşaması olarak Federasyon Başkanlığı görevini, ülkeme hizmet etmek açısından gururla üstlendim.

"SEVEREK VE İSTEYEREK ÇALIŞTIM"

27 Mayıs 2015 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda delegelerin tercihi ile 17 aylık dönem için federasyon başkanlığına seçildim. Görev yaptığım süre kısa da olsa genel kurulda tüm delegelerin huzurunda vermiş olduğum sözlerin ve yapmış olduğum taahhütlerin tamamına yakınını yerine getirmenin huzuru içinde dönemimi tamamladım.Bir yılı aşkın süreyle Federasyon Başkanı bulunduğum dönem içinde devlet ricali, spor teşkilatı ve camiamızın önemli desteğini gördüm. Bana verilen destek ve güven duygusuyla basketbolumuzu aldığım noktadan daha üst noktalara taşımak için severek ve isteyerek çalıştım.

Yorumlar | 0
üye profil