Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Harry Potter'ın Müzisyeni Türk Filminde Çalacak

Harry Potter'ın Müzisyeni Türk Filminde Çalacak

Dünyaca ünlü yapımlara müzisyen olarak imza atan Youki Yamamoto, bu kez bir Türk filminin müziklerini yapmak için İstanbul'a geldi.

06.08.2012 10:40

“Harry Potter”, “One Day” ve “Bel Ami” gibi dünya çapında ses getiren filmlerde besteci ve aranjör olarak görev alan Youki Yamamoto, Atalay Taşdiken’in “Meryem” filminin müziklerini yapmak için İstanbul’a geldi. Yamamoto, Taşdiken’in 2009’da gösterime giren ve toplam 31 ödül kazanan ilk filmi “Mommo”yu izleyip çok etkilendiğini söyledi.İkinci filmi “Meryem”in çekimlerini tamamlayan Taşdiken, filmin müziklerini yapmak için Yamamoto ile anlaştı. Taşdiken’le Yamamoto’nun “Mommo” filminin gösterildiği Çek Cumhuriyeti’ndeki Zlin Film Festivali’nde tanıştığı öğrenildi. Festival sırasında yeni filmi “Meryem”in hikâyesini anlattığı Yamamoto, Taşdiken’e “Yeni projenin müziklerini yapmak isterim” dedi. Taşdiken de çekimlerden hemen sonra Yamamoto’yu İstanbul’a davet etti.

Haber ile ilgili metin girin!.‘Mommo’dan etkilendim’Taşdiken’in ilginç, derin ve çok sahici bir yönetmen olduğunu belirten ve Milliyet’e konuşan Yamamoto, şunları söyledi:“Mommo’yu izlediğimde uzun süre etkisinde kaldım. Mommo, benim için Taşdiken’in bir sonraki filminin çok iyi olacağı garantisiydi. Onunla çalışmak çok farklı olacaktı, bunu biliyordum. Meryem’in kaba montaj görüntülerini izledim. Filmin bu hali bile bu çalışmanın çok zor ama çok iyi olacağını gösterdi. Haber ile ilgili metin girin!.  Birçok Amerikan, Fransız, İngiliz filmlerinde çalıştım ama hiçbir yönetmen bana çalışmaya başlamamdan önce filmin çekildiği ülkeyi, oyuncuları, mekanları ve hatta yemekleri, yerinde hissetme olanağı vermedi. Taşdiken, bana böyle bir olanak sağladı ve bu besteci için çok özeldir. Meryem, gerçekten çok sahici bir film ve bu filmde çalışmaktan dolayı heyecanlıyım.” Haber ile ilgili metin girin!.Zeynep Çamcı oynadıFilmde Meryem’i “Recep İvedik” serisinin ardından rol aldığı “Leyla ile Mecnun” dizisiyle dikkatleri üzerine çeken Zeynep Çamcı oynadı. Konya’nın Akşehir ve Beyşehir ilçelerinde çekilen filmde İsmail Hacıoğlu, Mehmet Usta, Mustafa Uzunyılmaz, İpek Bilgin, Zerrin Sümer, Gafur Uzuner de diğer rolleri canlandırdı. İsmail Hacıoğlu’nun eşi Vildan Atasever de filmde konuk oyuncu olarak yer aldı.Kaynak: Ntvmsnbc
Yorumlar | 0
üye profil