Hamza Hamzaoğlu Galatasaray'dan ayrılış nedenini anlattı!

Hamza Hamzaoğlu Galatasaray'dan ayrılış nedenini anlattı!

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, hem gelecek hedefleri hem de Galatasaray'dan ayrılış süreciyle ilgili bomba açıklamalar yaptı.

Hamzaoğlu, “Para kazanmak için kulüpleri batağa çekmekten kaçınmayan birileri var. Benim dönemimde 45-50 milyon euro kulübün kasasında kaldı. 10-15 milyon euro da birilerinin cebine girmedi. Şu sebep, bu sebep ‘Güle güle’ dediler” yorumunu yaptı.

“Galatasaray’daki görevimden ayrıldıktan sonra ben yurtdışını düşünüyordum. Gideyim, kendimi geliştireyim. 2-3 yıl ya da kalabilirsem daha uzun yıllar... Ama Bursaspor bana cazip geldi. Buradaki imkanları da biliyorum. Başkanımız Ali Ay ve yönetimle çok uyumlu çalışıyoruz. Bu yıl hedefimiz UEFA Avrupa Ligi’ne katılabilmek. Bunu sağlayabilirsek çok büyük başarı olur.”

Hamzaoğlu, sadece teknik-taktik konuşmuyor:

“Ekonomik anlamda da iyi işler yaptık. Harcamaları 160 milyon liradan 6 milyona çektik. Pahalı oyuncuları sattık, futbolcu gider, maaşlar düştü. Daha ekonomik oyuncular transfer ettik. Şimdi sıra sportif başarıya geldi. Bir de genç oyuncular projemiz var. Bir kaç yıl içinde genç, deneyim kazanmış, dinamik bir Bursaspor’la daha büyük hedeflere koşmak hedefimiz. Mesela şampiyonluk... O tacı bir kez daha giymek Bursaspor’a çok yakışır.”

İdealizmle gerçekler
Hamza Hoca, futbolda yasakların değil, serbestliğin daha yararlı olduğunu söylüyor. Özellikle yabancı oyuncu konusunda kısıtlamaların kalkmasını olumlu buluyor:

“Ben biliyorum ki 14 yabancı hakkım var. Ama alt yapıda da yetenekli oyuncularım varsa önceliği onlara vermişsem, ihtiyacım kadar doğru yabancı transfer ediyorsam, bunun bana zararı değil, yararı olur.”

Bu arada Kubilay Kanatsızkuş’tan söz ediyor Hamzaoğlu, “Göreceksiniz, herkesin gözünü kamaştıracak pırıl pırıl bir kariyere  tanık olacaksınız” diyor. Twente’de harikalar yaratan Enes Ünal örneğindeki gibi 19 yaşındaki Kanatsızkuş’un da Bursaspor’un övünç kaynağı olacağını iddia ediyor.

Hamzaoğlu ile sohbet ederken sözü Galatasaray ve Milli Takım’a getirmemek olmazdı. Kısa ve açık konuştu:

“Zor bir ortamda iş yapıyoruz. İdealizmle gerçekler çatışıyor. Para kazanmak için kulüpleri batağa çekmekten kaçınmayan birileri var. Benden bir önceki dönemde Galatasaray transferi eksi 36 milyon euro ile kapamış. Daha önceki Mancini ve Fatih Hoca dönemi eksi 40 milyon euro! Benim dönemimde yanılmıyorsam 5-6 milyon euro kâr var. Bu ne demek? Aşağı yukarı 45-50 milyon euronun kulübün kasasında kalması demek. 10-15 milyon euronun birilerinin cebine gitmemesi demek! Bana karşı tavır takınıldı: ‘Sen kimsin, bunu engelliyorsun!’ dercesine... Şu sebep, bu sebep... Umut bahanesi filan, (haydi sana güle güle) dediler.”

Bir an önce bitsin
Hamza Hamzaoğlu’na Milli Takım’da son yaşanan olaylar ve Fatih Terim’i sorduk:

“Fatih Hoca çok çalışan çok iyi bir taktisyendir. Onun kariyerini tartışmak gülünç ve ayıp olur. Milli Takım bir çatışma alanı olamaz. Yaşadığımız güncel sorunların beklendiği gibi bir an önce bitmesini diliyorum.”

Görüntülenme : 505 Güncelleme Tarihi: 29/09/2016 11:18:06
Yayınlanma Tarihi: 29/09/2016 10:55:09

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin