Hamilton ile Verstappen'in kaza yaptığı olaylı yarışı Hamilton kazandı, şampiyonluk yarışı kızıştı

Formula 1 Suudi Arabistan GP, son yılların en unutulmaz olaylarından birine şahit oldu. Sezon başından bu yana şampiyonluk için kıyasıya bir rekabet içinde olan Hamilton ile Verstappen, yarışın 38. turunda çarpıştı. Yarışı Lewis Hamilton, Max Verstappen'in önünde birinci bitirirken, Formula 1 şampiyonluğu son yarışa kaldı. 

Yayınlanma Tarihi: 06.12.2021 09:46
Değiştirme Tarihi: 06.12.2021 09:46
Hamilton ile Verstappen'in kaza yaptığı olaylı yarışı Hamilton kazandı, şampiyonluk yarışı kızıştı

Formula 1 Suudi Arabistan GP'de nefes kesen anlar yaşandı. Yarış öncesi aralarında 8 puanlık fark bulunana Verstappen ile Hamilton, son yarış öncesi birbirine girdi. 

Hamilton yarışın 38. turunda Verstappen'e arkadan çarptı ve aracının ön kanadı kırıldı. Kazanın hemen ardından Lewis Hamilton yaptığı anonsta “O tam bir çılgın! Önümde fren testi yaptı!” ifadelerini kullandı.

Pist sınırlarını ihlal ettiği kararlaştırılan Max Verstappen ise 5 saniye cezasına çarptırıldı. Hasarlı ön kadanıyla yarıştaki en hızlı turu atan Lewis Hamilton ise, 43. turda rakibini geçerek liderliğe oturmayı bildi. 

Nefes kesen Suudi Arabistan GP’de kazanan Mercedes pilotu Lewis Hamilton oldu ve sıralama şu şekilde oluştu:

*Lewis Hamilton (Mercedes)

*Max Versappen (Red Bull Honda)

*Valtteri Bottas (Mercedes)

Yarışın en hızlı tur puanı da Hamilton’a gitti.

Son yarışa Lewis Hamilton ve Max Verstappen 369.5 puanla eşit girdi. Sezonun final yarışı Abu Dhabi Grand Prix’sinde 12 Aralık TSİ 16.00’da gerçekleştirilecek.

İlgili Sayfalar: Spor