Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Halkımız tankların altına yattı kiloların altına yatmak bana zor gelmedi

Halkımız tankların altına yattı kiloların altına yatmak bana zor gelmedi

“Türkiye’de insanlar, 15 Temmuz’daki darbe girişiminde ülkelerini düşünüp tankların altına yattı. Yaşananları gördükten sonra o kiloların altına yatmak bana zor gelmedi”

11.08.2016 02:24

“Türkiye’de insanlar, 15 Temmuz’daki darbe girişiminde ülkelerini düşünüp tankların altına yattı. Yaşananları gördükten sonra o kiloların altına yatmak bana zor gelmedi”

Rio'daki Olimpiyat Oyunları'ndaki ilk 4 günü madalyasız kapatan kafilemizin yüzünü güldüren isim Daniyar İsmayilov oldu. Koparmada ilk hakkında 156, ikincisinde 160, üçüncüsünde 163 kilo kaldıran başarılı sporcu, silkmede ise 181, 185 ve 188 kiloyu kaldırdı. Toplamda 351 kilo kaldıran 24 yaşındaki sporcu, gümüş madalya kazanıp Rio'da Türkiye'ye ilk madalya getiren isim oldu. Son olarak 2004 Atina'da 3 altın alıp göğsümüzü kabartan haltercilerimiz, iki olimpiyat aranın ardından 12 yıl sonra Daniyar'la tekrar bize madalya kazandırmayı başardı. gönül altın isterdi Bu zaferin ardından SABAH'a konuşan İsmayilov, "Gönül isterdi ki altın alalım ama olmadı. Bundan sonra daha iyisini yapmak için çalışacağım. Biz burada kilonun altına girdik ama bu ne ki! Bizim insanlarımız tankın altına yatıyor. Cumhurbaşkanımıza ve tek tek tüm milletimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Benim için en büyük motivasyon bu oldu. Antrenörlerimin hepsine de teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı."CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM"Türkiye'ye 12 yıl sonra halterde madalya kazandıran İsmayilov, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin motivasyonunu yükselttiğini söyleyerek, "Bu başarımı sayın Cumhurbaşkanına armağan etmek istiyorum. Türk halkına, antrenörlere ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Türkiye'den çok memnunum" dedi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ise şunları söyledi: "Türk sporunun gelişmesi için 14 yıldan beri, 2020 hedefiyle kesintisiz destek sağlayan Turkcell olarak sporcularımızın bizlere yaşattığı madalya başarısının mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye'nin bu zorlu günlerde yeniden bir olmasına, bayrağımızın göndere çekilmesine katkımız olduğu için mutluyuz."HEPİMİZ TÜRKÜZDaniyar üçüncü olarak bronz madalya elde eden ve Kırgızistan'a tarihinin ilk halter madalyasını kazandıran İzzet Artykov'u da anarak, "Türkmenistan'ı, Kazakistan'ı, Kırgızistan'ı, Azerbaycan'ıyla hepimiz Türküz. Türk dünyası için iki madalya da güzel oldu" diye konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil