Halilhodzic'ten transfer itirafı!

Trabzon’un hocası Halilhodzic, transfer döneminde öncelikli hedeflere ulaşamadıklarını belirterek, “Biz yapabileceğimiz transferleri gerçekleştirdik. Cardozo ve Constant ikisi de yedek oyuncuydu” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 06.11.2014 09:27
Değiştirme Tarihi: 06.11.2014 09:27
Halilhodzic'ten transfer itirafı!

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, Lokeren maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında yine çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gruptan çıkmak için 3 puana ihtiyaç duyduklarını kaydeden Boşnak hoca, “Umarım takım gruptan çıkmak için gerekli reaksiyonu gösterecek. Lokeren’in ofansif yönde bazı eksiklikleri var ancak biz bu konulara girmek istemiyoruz. Ben kendi takımımla ilgileniyorum. Akhisar karşısında aldığımız sonucun ardından büyük bir moralsizlik yaşamadık, puan olarak onlardan gerideyiz. Seri galibiyetler almamız gerekiyor, bunun için çalışıyoruz. Şu anda üstümüzde bir baskı var ancak dediğim gibi kendimizi geliştirme süremiz bir kaç ay daha sürecek ya da daha fazla. Başkanımız ile de bu konuyu sürekli konuşuyoruz” dedi.

‘İlk tercihimiz değildi’
Halilhodzic bir soru üzerine transfer döneminde öncelikle istedikleri oyuncuları alamadıklarını dile getirdi.

Bordo-mavili çalıştırıcı, “Biz yapabileceğimiz transferleri gerçekleştirdik. Bu transferler bizim ilk tercihlerimiz değildi. Daha önce yapılan yerli transferlerden haberdar dahi değildim. Mevcut şartlar itibariyle transferler yaptık ve devam ediyoruz. Sezon başında yapılan transferlerde sıkıntılar var, bunları da çözmeye çalışıyoruz. Cardozo ve Constant ikisi de yedek oyuncuydu. Bu oyuncular transfer listesine girmişsse demek ki kulüpleri bu oyunculardan vazgeçmek istiyordur. Yaptığımız transferlerin 2. veya 3. tercihlerimiz olup olmadığı çok önemli değil. Şunu bilmelisiniz ki yabancı transferlerin hiçbiri Avusturya kampında bizimle olmadı” ifadelerini kullandı.