Guti resmen açıkladı! "Beşiktaş'ta..."

Guti resmen açıkladı! 'Beşiktaş'ta...'
Yayınlanma Tarihi: 05.04.2019 22:36 | Değiştirme Tarihi: 05.04.2019 22:36

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in yardımcılığını yapan Guti Hernandez, İspanya basınına önemli açıklamalar yaptı ve siyah beyazlılarda görev yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şenol Güneş'in A Milli Takım'la anlaşmasından sonra sezon içerisinde şans tanıyacaklarını ifade ettiği Guti Hernandez, İspanya basınına Beşiktaş'ı çalıştırmak sonrasında da Real Madrid'e dönmek istediğini belirtti.

Guti'nin açıklamaları şu şekilde:
"Gelecek sezon teknik direktör olarak çalışmayı hedefliyorum. Nerede olacağını bilmiyorum. Şu an Beşiktaş'ta mutluyum ama ne olacağını asla bilemezsiniz. Şu anda attığım adımlardan memnunum. Şu an bir takımda teknik direktör olmak istiyorum. Heyecanlı bir şekilde, büyük bir coşkuyla bekliyorum. Bu yaz olacağını umuyorum. Elbette İspanya'ya geri dönmeyi düşünüyorum ama Real Madrid'e dönmeden önce gelişmeye devam etmeliyim. Beşiktaş'ta bu adımı attığım ve kariyerimde koç olarak gelişmeye devam ettiğim için mutluyum. Hedefim olan teknik direktörlük için gelişmeme yardımcı oluyor.

Real Madrid'de genç takımı çalıştırmak ile Beşiktaş'ta ikinci adam olmak arasında fark var. Genç takımda kazanmak istiyorsun ama asıl futbolcuların eğitilmesini hedefliyorsun. Profesyonel olmalarını istiyorsun. Beşiktaş, tüm kupalar için savaşan bir kulüp. Türkiye Ligi'nde yarışmak kolay değil. İşler iyi gitmezse, bunun karmaşık olacağını biliyordum. Tecrübe kazanıyorum ve Beşiktaş'ta mutluyum. Sorunsuz bir sezon geçirmiyoruz. Zor bir yıl ama şikayetçi değilim. 2010'da geldiğimde ortamın nasıl olduğunu görmüştüm ve aynı olacağını biliyordum. Şikayet etmiyorum çünkü istediğim şeyi yapıyorum. Ayrıca bunu Beşiktaş gibi önemli bir kulüpte yapıyorum" 

Haber ile ilgili metin girin!.