Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Güneş'in ikinci tercihi Mathieu

Güneş'in ikinci tercihi Mathieu

Beşiktaş’ın hocası, yöneticilerle yaptığı toplantıda önceliğinin Gustavo Gomez olduğunu bildirirken, Barcelona forması giyen Fransız stoper Mathieu’yu da onayladı. Şenol Güneş, İspanyol kulübünün sol beki Adriano’yu da kadrosunda görmek istediğini bildirdi.

21.07.2016 04:07

Stoper transferinde Gustavo Gomez ve Jeremy Mathieu üzerinde yoğunlaşan Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Şenol Güneş’in öncelikle kadrosunda görmek istediği oyuncunun, 23 yaşındaki Paraguaylı savunmacı olduğu belirlendi.

Barcelona forması giyen 32 yaşındaki Fransız stoper Mathieu’yu satın alma opsiyonuyla birlikte kiralamayı planlayan siyah-beyazlı yönetim kesin karar için Gustavo Gomez konusunda Lanus kulübünden gelecek yanıtı bekliyor. Kartal, Gomez’in bonservisine karşılık 8 milyon euroda ısrar eden Lanus kulübü indirime yanaşmazsa büyük olasılıkla Mathieu’yu renklerine bağlayacak.

Önce kulübün bütçesi!
Stoper transferinde tercihini Gustavo Gomez’den yana kullansa da son kararı Beşiktaş Yönetimi’ne bırakan Şenol Güneş’in ise “Gomez hızlı ve genç bir stoper. Tabii ki benim çok istediğim bir oyuncu ama bonservisinin pahalı olduğunu da biliyorum. Kulüp menfaati neyi gerektiriyorsa o yapılmalı. Bütçenin zorlanacağı, kulübün mali açıdan zor durumda kalacağı transfere ben de onay vermem” diye konuştuğu öğrenildi.

Kolarov’un çok pahalı olması nedeniyle Barcelona’da oynayan Adriano’yu da, Mathieu gibi satın alma opsiyonlu kiralamak isteyen siyah-beyazlı yönetim sol bek konusunda Şenol Güneş ile fikir birliğine vardı.

İsmail Köybaşı’nın gitmesinden sonra sol beke mutlaka üst düzey ve Şampiyonlar Ligi’nde oynayabilecek bir isim isteyen Güneş’in, Adriano ismine onay verdiği ifade edildi.

Yorumlar | 0
üye profil