Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gümüş beni kesmez

Gümüş beni kesmez

“Hedefleri büyük olan sporcuları gümüş sevindirmez. Cumhurbaşkanımıza altın sözüm vardı. Artık bu sözü, 2020 Tokyo’da tutmak için çabalayacağım.”

17.08.2016 02:22

“Hedefleri büyük olan sporcuları gümüş sevindirmez. Cumhurbaşkanımıza altın sözüm vardı. Artık bu sözü, 2020 Tokyo’da tutmak için çabalayacağım.”

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda gümüş madalya kazanan 26 yaşındaki milli güreşçi Rıza Kayaalp, altın madalya mücadelesine Tokyo'da düzenlenecek 2020 Olimpiyatları'nda devam edeceğini söyledi. 130 kilo güreş müsabakalarının finalinde, Kübalı Mijain Lopez Nunez'e yenilerek gümüş madalya elde eden Rıza Kayaalp, bir anlık bir dalgınlık nedeniyle yenildiğini belirterek şunları söyledi:ERDOĞAN'A SÖZ VERMİŞTİM-Karşılaşmaya hızlı başladım ve rakibin bildiğim bir taktik oyununa savunma yapamadım. Onunla yaptığım önceki maçlardan bu öne boşaltma taktiğini? biliyordum ama bir anlık dalgınlıkla unuttum. 6-7 yıldır ilk kez böyle bir durum yaşıyorum.MÜCADELEYE DEVAM¦ Cumhurbaşkanımıza altın madalya sözüm vardı. Finalden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştük, altın madalya sözüm vardı. Artık bu sözü, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda tutmak için çabalayacağım.¦ Hedefim burada altın madalyaydı, olmadı. Önceki olimpiyatta bronzdu, şimdi gümüş oldu. Durmak yok. Altın madalya alana kadar mücadeleme devam edeceğim.¦ Hedefleri büyük olan sporcuları gümüş sevindirmez. Hedefim altın madalyaydı.OĞLUM ÇOK İNATÇIDIROğluna destek vermek için Yozgat'tan Rio'ya giden Rıza Kayaalp'in annesi Sevgi Kayaalp, müsabaka sırasında büyük heyecan yaşadı. Rıza'nın gümüşte kalmasının kendisini kesinlikle hüsrana uğratmadığını belirten anne Kayaalp, "Bayrağımız göndere çekildi ya bunu da şükür. Oğlum inatçıdır. Altın madalyayı mutlaka alacak. Varsın 4 yıl daha beklesin. O zaman 30 yaşında olacak. Bizim gibi ihtiyar da olmayacak ya! Milletimiz gibi biz de bu anı bekliyoruz" diye konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil