Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gümüş adam Kayaalp

Gümüş adam Kayaalp

Olimpiyatlardaki en büyük madalya umudumuz Rıza Kayaalp, gün boyunca fırtına gibi estiği minderde sonunu getiremedi.

16.08.2016 05:07

130 kilo grekoromen stilde Venezuelalı, Azeri ve Alman rakibini kısa sürede geçen milli güreşçi, finalde Kübalı Lopez karşısında bekleneni veremedi. Maçın başında 5-0 geriye düşen Rıza Kayaalp gümüş madalyada kaldı.
Türkiye’nin Rio Olimpiyatları’ndaki en önemli madalya umudu olan Rıza Kayaalp, ikincilik kürsüsüne çıktı. Erkekler 130 kilo grekoromende mindere çıkan Kayaalp, Kübalı Lopez’e 6-0 yenilerek gümüş madalyayı boynuna taktı.

Rıza’nın ilk rakibi Venezuelalı Erwin Jose Caraballo’ydu. Rakibi karşısında zorlanmayan milli güreşçi, teknik üstünlükle tabelaya 8-0’lık galibiyet yazdırdı ve karşılaşmadan galip ayrılarak çeyrek finale yükseldi. Ardından Kayaalp’in rakibi Azerbaycan’dan Shariati oldu. Azeri güreşçiyi iyi süzen Rıza, tuşla mücadeleyi 63 saniye içinde kazandı. Yarı finalde ise Almanya’dan Popp’u çırpan Rıza birbiri ardına gelen puanlarla, skoru 8-0’a getirdi, mücadeleden galip ayrılarak adını finale yazdırdı.

Milli sporcumuz son olarak iki olimpiyat madalyalı efsane isim Kübalı Mijain Lopez karşısına altın için çıktı. Maçın başında bir anda 5-0 geriye düşen Kayaalp, kalan sürede ne yaptıysa geri dönmeyi başaramadı ve mücadeleyi kaybetti. Dünya şampiyonu unvanı ile Rio’ya gelen 26 yaşındaki güreşçi, Londra Olimpiyatları’nda ise 120 kilo grekoromende bronz madalyada kalmıştı. Öte yandan zorlu final öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telefonla arayarak Rıza Kayaalp’e başarılar dilediği bildirildi.

Yorumlar | 0
üye profil