G.Saray ve F.Bahçe umut verdi! UEFA ülkeler sıralamasında son durum: Yunanistan'ı solladık!

Türkiye, UEFA'nın ülke puanı klasmanında Fenerbahçe'nin ve Galatasaray'ın dün oynadıkları UEFA Avrupa Ligi'ndeki maçlar sonrası beraberliği ile bir basamak yükselerek 18. sıraya yerleşti. Sarı Lacivertliler, Royal Antwerp'i 3-0 mağlup ederken, grup lideri Sarı Kırmızılılar da sahasında Lokomotiv Moskova ile 1-1 berabere kalmıştı.

Yayınlanma Tarihi: 05.11.2021 12:35
Değiştirme Tarihi: 05.11.2021 12:35
G.Saray ve F.Bahçe umut verdi! UEFA ülkeler sıralamasında son durum: Yunanistan'ı solladık!

Türkiye'nin UEFA Ülkeler Sıralaması'nda umuda yolculuğu devam ediyor. Bu sezon alınacak puanlar 2023/24'te Şampiyonlar Ligi'ne iki takımla katılımımız açısından kritik önem taşıyor.

YUNANİSTAN'I GEÇTİK

Temsilcimiz Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki yolculuğu kötü geçerken Fenerbahçe ve Galatasaray ise Avrupa Ligi'nde mücadele ediyor. Sarı-kırmızılılar grup liderliğini sürdürürken Fenerbahçe de Royal Antwerp galibiyetiyle ilk 2'ye girme şansını devam ettirdi.

Ülke sıralamasında alınan son sonuçların ardından Yunanistan'ı geride bırakarak 18. sıraya yükseldik. İlk 15 için hala daha geçmemiz gereken 3 takım var.

İLK 15 NEDEN ÖNEMLİ?

Bu sezonu ülke sıralamasında ilk 15'te bitiremezsek, 2023/24'te Şampiyonlar Ligi'ne 1 (play-off turu), UEFA Avrupa Ligi'ne 0 ve UEFA Avrupa Konferans Ligi'ne 3 takımla katılım sağlayacağız. İlk 15 içerisinde yer alırsak Şampiyonlar Ligi'nde 2, UEFA Avrupa Ligi'nde 1, UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde ise 2 takımla katılım sağlayacağız.

Haber ile ilgili metin girin!.

İlgili Sayfalar: Spor