G.Saray'dan ayrılan Tolga Ciğerci ezeli rakibe imza attı!

G.Saray'dan ayrılan Tolga Ciğerci ezeli rakibe imza attı!
Yayınlanma Tarihi: 31.08.2018 12:52 | Değiştirme Tarihi: 31.08.2018 12:52

Fenerbahçe, Galatasaray ile yollarını ayıran Tolga Ciğerci'yi kadrosuna kattı.

Transferin son gününde Fenerbahçe'den büyük sürpriz... Sarı-Lacivertliler, Galatasaray ile yollarını ayıran Tolga Ciğerci'yi renklerine kattı.

 

Sarı lacivertliler bonservisi elinde olan Tolga Ciğerci ile 2 yıllık sözleşme imzalayacak. Edinilen bilgiye göre Tolga Galatasaray'da kazandığından daha az bir bedele Fenerbahçe'ye imza attı.

 

Bilindiği gibi Galatasaray, Tolga Ciğerci'nin sözleşmesini karşılıklı olarak feshetmişti. KAP'a yapılan bildirimde Tolga'nın yıllık ücretinden tasarruf sağlandığı ifade edilmişti.

 

Sözleşmesindeki özel madde

 

Fenerbahçe, Tolga Ciğerci'nin sözleşmesine özel bir madde koydurdu. Buna göre Tolga daha önce sakatlandığı ayak parmaklarından benzer bir sakatlık yaşadığı takdirde kulüp sözleşmesini feshedecek.

 

Galatasaray 'tasarruf sağladık' demişti

 

Galatasaray kulübü tarafından KAP'a yapılan açıklamada Tolga Ciğerci'nin sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiği duyuruldu. 

 

Yapılan açıklamada, "Tolga Ciğerci ile Şirketimiz arasındaki profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak sona erdirilmiştir. 

 

Buna göre, futbolcuya ödenecek olan 2.000.000 EUR yıllık net sabit transfer ücretinin 1.925.000 EUR tutarındaki kısmından tasarruf sağlanmıştır." ifadelerine yer verilmişti.