Grup terapisi

Grup terapisi

Fenerbahçe, Grasshopper'a rövanşta da şans tanımadı, UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalarak rahat bir nefes aldı: 0-2

26.08.2016 03:33

SENAD OK - MAÇIN ÖYKÜSÜ
Kadıköy’de 3-0 yendiği İsviçre ekibinin karşısına turdan emin çıkan sarı-lacivertli takım ilk yarıda rakip kalede net pozisyon bulamadı. İkinci devre kıpırdanan temsilcimiz, Fernandao’nun sayısıyla üstünlüğü yakaladı, Miroslav Stoch’un golü geceyi noktaladı.
Belli bir dakikadan sonra maçı bırakıp Advocaat’ı izlemeye koyuldum. Kara kara düşünüyordu. Bir türlü istedikleri olmayınca artık sinirlenmeye de başladı.

3-0’lık skor avantajına rağmen Advocaat bu maça bir fırsat gözüyle baktı. İdeal 11’ini sahaya sürerek takımın yeni sisteme alışmasını ve bir yandan da maç kondisyonunu artırmayı planlıyordu. Ama ilk yarı, hatta maçın büyük bölümü sarı-lacivertliler adına sürekli yan ve geriye pasla geçti.

Fenerbahçe’nin hücumda ileriye çıkacak gücü olmadığı net şekilde görülüyor. Tempo ya da baskı yapamıyor. Dirençli bir savunma karşısında çok daha fazla zorlanıyor. İlk maçtaki 3-0’lık skor olmasa, Zürih’teki rövanş daha zor geçebilirdi.

Turun büyük ölçüde garantiye alınması sebebiyle bir rahatlık da söz konusuydu. 30 dakika boyunca tek bir atak girişimi olmadı. Sadece bireysel olarak Stoch, bir çaba içindeydi. 38’de Hasan Ali’nin ortasında Van Persie’nin vuruşu en tehlikeli pozisyondu.

İkinci yarıda Advocaat’ın yaptığı Aatıf ve Fernandao hamleleri oyuna Grasshopper’ın ileriye çıktığı son bölümde etki etti. On bin kişi dün Fenerbahçe’yi izlemek için tribündeydi. Etkisiz oyuna rağmen sabırla takımlarını desteklediler.

Bekledikleri gol 77’de geldi. Alper’in taşıdığı topa dokunan Fernandao takımını 1-0 öne geçirdi. Bu gol sonrası Fenerbahçe yüklenmeye başladı. Stoch 84’te skoru 2-0 yaparak maçı bitirdi.

Yorumlar | 0
üye profil