Galatasaray'da beklenen ayrılık!

Yayınlanma Tarihi: 03.01.2016 19:56
Değiştirme Tarihi: 04.01.2016 09:36

Galatasaray'dan ayrılmak isteyen Kevin Grosskreutz, Stuttgart için sağlık kontrolünden geçti!

Ara transfer dönemi resmi olarak başlamadan önce flaş bir gelişme yaşandı. Almanya Bundesliga 1 ekiplerindenStuttgart, Galatasaray'da forma giyemeyen Kevin Grosskreutz'un, sağlık kontrollerinden geçtiğini, Galatasaray'la ise görüşmelerin halen devam ettiğini duyurdu.Bundesliga'da çok zor günler geçiren ve acilen transfere ihtiyacı olan Kırmızı-Beyazlı kulübün, Kevin Grosskreutz'a 'kurtarıcı' olarak sarılması, Almanya'da da geniş yankı buldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Denizli ile konuşmuştuGalatasaray'dan ayrılmak istediğini bir süre önce teknik direktör Mustafa Denizli'ye ileten Kevin Grosskreutz'un, Bundesliga ekiplerinden Stuttgart'a transferinin an meselesi olduğu iddia ediliyor.Günün erken saatlerinde Stadt Anzeiger'in Grosskreutz'un Almanya'da Stuttgart için sağlık kontrolünden geçtiğini duyurmuştu.Kontroller sonrası herhangi bir sorun çıkmadığı takdirde Galatasaray ile Stuttgart arasındaki bonservis pazarlığına nokta konması bekleniyor. Alman futbolcunun, Türkiye'de yaşamaktan dolayı duyduğu rahatsızlık nedeniyle Sarı-Kırmızılı ekip bu ayrılığa sıcak bakıyor.

2.5 milyon Euro civarıCim Bom'un, Alman ekibinden 2.5 milyon Euro civarında bir bedel talep etmesi bekleniyor. Ayrıca FIFA'ya geç bildirim yapıldığı için sezon başından bu yana resmi maçlarda forma giyemeyen Grosskreutz için kulüp tarafından yapılan tüm harcamaların da futbolcunun menajerinden talep edileceği bildiriliyor.

Grosskreutz'un transferinden elde edilecek sıcak paranın, Ryan Donk'un bonservis bedeli olarakKasımpaşa'ya ödenmesi bekleniyor. Böylece Finansal Fair Play kriterlerine uyum sürecinde herhangi bir sorunla karşılanmaması planlanıyor.Transferle ilgili gelişmelerin olumlu gitmesi halinde yarın ya da salı günü Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) resmi bildirim yapılması bekleniyor.