Atletico Madrid'den tarihe geçecek transfer!

Borussia Mönchengladbach'ın İsviçreli futbolcusu Granit Xhaka için Atletico Madrid 25 milyon euroluk dev teklif yaptı. Eğer transfer gerçekleşirse bu bir İsviçreli futbolcunun en yüksek miktarda ücretle transferi olacak ve tarihe geçecek.

Yayınlanma Tarihi: 08.04.2015 13:20
Değiştirme Tarihi: 08.04.2015 13:45

Atletico Madrid transferde bombayı patlatmaya hazırlanıyor. İsviçre'nin Blick gazetesinin haberine göre İspanyol ekibi transferdeki öncelikli hedefi olarak, Borussia Mönchengladbach forması giyen Granit Xhaka'yı gündemine aldı.

Atleticolu idarecilerin Alman ekibinin kapısını çaldıkları ve 22 yaşındaki oyuncu için 25 milyon euroluk bir teklifte bulundukları öne sürüldü. Eğer transfer gerçekleşirse bu bir İsviçreli futbolcunun en yüksek miktarda ücretle transferi olacak ve tarihe geçecek.

Simeone izletti

Bir çok kulübün son zamanlarda radarına giren orta saha oyuncusu, Gladbach ile kontratını 2019'a kadar uzatmıştı. Oyuncunun kontratında 2017 Haziran ayında yürürlüğe girecek özel madde bulunduğu ve 20 milyon euro karşılığında serbest kalabileceği belirtiliyor. İsviçre Milli Takımı'nın geçtiğimiz hafta yaptığı Estonya ve ABD maçlarını, Diego Simeone'nin scout ekibine izlettiği kaydediliyor.