Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Göztepe - Eskişehirspor maçı tatil edildi

Göztepe - Eskişehirspor maçı tatil edildi

Maç bitmeden Eskişehirspor sahayı terk etti. Talimata göre Eskişehirspor'un bu maçta hükmen mağlup sayılması ve puan silme cezasına çarptırılması bekleniyor.

23.10.2016 22:21

TFF 1. Lig 8. hafta mücadelesinde ligin iddialı ekipleri Göztepe ile Eskişehirspor karşı karşıya geldi. 1-1 devam eden mücadelenin 90+2'nci dakikasında Göztepe'nin 2-1 öne geçmesi sonrası İzmir Bornova Doğanlar Stadı'nda saha bir anda karıştı.

Golden önce Eskişehirsporlu Meye gole giderken Schewechlen ile girdiği ikili mücadelede yerde düştü. Ancak hakem Serkan Tokat devam kararı verdi. Pozisyonun ardından Göztepe golü bulunca Eskişehirsporlu oyuncular, teknik ekip ve yedek kulübesi hakemlere itiraz etti. Olaylara Göztepeli futbolcuların da dahil olmasının ardından bir süre arbede yaşanırken, Eskişehirspor teknik direktörü Alpay Özalan oyuncularını toplayarak soyunma odasına götürdü. 

Hakem maçı bitirmedi 

Hakem Serkan Tokat, olaylar öncesinde henüz son düdüğü çalmadığı için, soyunma odasına giden Eskişehirspor takımı da, devam eden karşılaşmada sahadan çekilmiş gibi oldu. Hakem heyeti, tansiyonun düşmesi için sahada bir süre bekledikten sonra, soyunma odasının yolunu tuttu. 

Eskişehirspor döndü, hakemler gelmedi 
Olayların yatışmasının ardından Eskişehirspor takımı oyun alanına yeniden döndü ancak futbolcular bu kez hakem kafilesini beklemeye başladı. Yaklaşık 10 dakikalık bir beklemenin ardından açıklama yapan federasyon temsilcisi hakemlerin sahaya çıkmayacağını ve maçın tatil edildiğini duyurdu. Maçla ilgili kararı Futbol Federasyonu verecek ve 3 yıl önceki TFF Talimatı gereği hakemler soyunma odasına gittiklerinde geri dönmüyorlar.

Şimdi ne olacak?
Eskişehirspor takımının maç bitmeden soyunma odasına gitmesi, futbol disiplin talimatında açık bir şekilde tanımlanmış ve cezası belirlenmiş bir konu. 

24. maddeye göre;
Başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır.

Sonuç olarak Eskişehirspor Kulübü'nün, Göztepe maçında 3-0 hükmen mağlup sayılması ve mevcut puanlarından da 3 puan silinmesi bekleniyor.

Yorumlar | 0
üye profil