Gomis'ten Galatasaray'a veda mesajı

Gomis'ten Galatasaray'a veda mesajı
Yayınlanma Tarihi: 24.08.2018 18:07 | Değiştirme Tarihi: 24.08.2018 18:07

Galatasaray'dan Suudi Arabistan ekibi Al-Hilal'e transfer olan Fransız golcü futbolcu Bafetimbi Gomis, sarı-kırmızılı kulüp için veda mesajı yayımladı.

Gomis, Instagram hesabı üzerinden yayımladığı mesajda, Galatasaray  kariyeri boyunca yanında olan herkese teşekkürlerini ileterek, "Bugün iki farklı  duyguyu birlikte yaşıyorum. Yeni bir ülke ve kulüp tanıyacağım için mutluyum ama  benimsediğim bir ülkeden ayrıldığım için üzgünüm. Galatasaray, bana kariyerimdeki  ilk şampiyonluğu yaşatarak futbolun gerçek bir tutku olduğunu hatırlattı ve  kendimi önemli hissetmemi sağladı." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da kendisine gösterilen sevgiyi eşsiz olarak nitelendiren  33 yaşındaki futbolcu, "Beni en zor zamanlarımda destekleyen, takımına her zaman  sahip çıkan inanılmaz Galatasaray taraftarına teşekkür ederim. Onlarsız,  yaptıklarımın hiçbirini başaramayacağım takım arkadaşlarıma, bana her zaman  yardımcı olan teknik ekibe ve kulüp için durmaksızın emek harcayan çalışanlara  teşekkürlerimi iletiyorum. Bir büyük teşekkür de bana şampiyon olmanın nasıl bir  şey olduğunu öğreten Fatih Terim için. Bu yaşımda bir şeyler öğrenebileceğimi  düşünmezdim ama o bana bunun mümkün olduğunu gösterdi." yorumunu yaptı.

Türkiye'den üzülerek ayrıldığını belirten Gomis, "Dünyanın en güzel  ülkelerinden birine sahip Türk halkı, her zaman gururlu, güçlü ve birlik olun.  Galatasaray ailesi bir şeyden emin olsun, kalbimi burada bırakarak gidiyorum  çünkü bir insanın ailesinden ayrılması hiç kolay değil. Hayatta bazen  planlayamadığımız durumlarla karşılaşabiliyoruz. Görevimi yerine getirmiş olmanın  verdiği huzurla ayrılıyorum. Bu kulüpte daha fazla şey başarmayı istesem de hayat  benim için farklı bir yön çizdi. Sizi asla unutmayacağımı bilin. Bugün bir dönem  sona eriyor olabilir ama bu asla hikayenin sonu değil. Çünkü siz her zaman  kalbimde olacaksınız. Sizleri seviyorum." değerlendirmesinde bulundu.