Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gomis imzayı attı! İşte ilk sözleri ve Galatasaray'a maliyeti...

Gomis imzayı attı! İşte ilk sözleri ve Galatasaray'a maliyeti...

Galatasaray, dün İstanbul'a getirdiği Bafetimbi Gomis'e 3 yıllık imza attırdı.

29.06.2017 16:01

Galatasaray, dün İstanbul'a getirdiği Fransız golcü Bafetimbi Gomis'e 3 yıllık imza attırdı.

Sarı-kırmızılı kulüp, 3 yıllık sözleşme imzaladığı Bafetimbi Gomis'e yıllık 3 milyon 350 bin euro garanti ücret ödeneceğini borsaya bildirdi. Fransız futbolcuya imza parası olarak 2.5 milyon euro ve şampiyonluk halinde 200 bin dolar ödeyecek olan Galatasaray, Swansea'ye ise 2.5 milyon euro bonservis bedeli verecek.

Haber ile ilgili metin girin!.

Türk Telekom Stadyumu'nda düzenlenen imza töreninde Fransız oyuncu şöyle konuştu: "Galatasaray'la 2-3 aydır görüşüyoruz. G.Saray'ın geçmişi hakkında da bilgiler aldıkça, bu renklere ait olmaya karar verdim. Sıcak karşılama töreni beni çok etkiledi. Galatasaray'a geldiğim için çok mutluyum. Dün stadı, tesisleri gezdim. Bu ailede yapılan çalışmalara şahit oldum. Ne kadar doğru karar verdiğimi bir kez daha hissettim. Hocamızı İtalya'dan tanıyorum. Onun yönetiminde oynayacağım günleri sabırsızlıkla bekliyorum. Takımın yıldızı olmaktan ziyade, Galatasaray'ın takım olarak başarılı olması benim için önemli."

Gomis'in basın mensuplarının sorularına verdiği cevaplar şöyle:

- Türkiye Ligi çok iyi bir lig. Galatasaray dünyanın en iyi takımlarından biri benim için. Hagi'li Jardel'li takımı izlerken heyecan duyardım. Metin Oktay efsanesi yaşanırken çok küçüktüm. Galatasaray, Fransız ekolü. Bu işimi kolaylaştıracaktır. Bu da hedefime ulaştırmamı kolaylaştıracaktır. 

- Size gol sayıyı veremem. Her gün elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veririm.

- Belhanda'yı çok iyi tanıyorum. O da buraya başarılı olmak için geliyor. Büyük futbolcuların takımımızda olması, bize başarı azmi verecektir.

Özbek: Transferler sürecek
Başkanı Dursun Özbek ise "Galatasaray eksiklerini tamamlama yolunda. Bu çalışmalara çok önceden başladık. Yaklaşık 2.5-3 aydır gereken görüşmeleri yaptık. 3 önemli noktadaki transferimizi bitirdik. Sezon Galatasaray çok erken başlıyor. İlk maçımız UEFA Kupası'nda 13 Temmuz'da. Galatasaray'ın çok değerli oyuncuları var. Yeni oyuncu transferlerimiz devam edecek. Taraftarlarımız endişe içinde olmamalı. Taraftarlarımızı çok sevindirecek bir takım kuracağız. Kombine satışlarımız 20 bine doğru gidiyor. Sezon başında 35 bine ulaşacaktır diye tahmin ediyorum. Bu bizi çok motive ediyor. Kombine almaya devam etsinler.

Sneijder konusu 
Özbek, takımdan ayrılacağı iddia edilen Sneijder konusunda ise şunları söyledi: "Şu anda Sneijder bizim oyuncumuz. Kendisi izinliydi. Önümüzdeki hafta yapacağımız görüşmeler sonrasında her şey netlik kazanacak."

Özbek: Saçma-sapan yorumlar yapılıyor 
"Sosyal medyada saçma sapan yorumlar yapılıyor. Yok Riva'nın parasını transfere harcıyor diye. Biz futbolcuları göndererek 17.5 milyon euro gelir elde ettik. Finansal-Fair Play'in en sıkı takipçisiyiz. Sütten ağzımız yandı bir kere. Futbolla ilgili olarak futbolun ürettiği parayı harcıyoruz. Galatasaray Sportif AŞ kazandığı kadar para harcıyor. İmza parasına gelince, yapılan transferlerin bedeli çok iyi hesaplanmıştır. Son derece dikkatliyiz. Galatasaray bugünkü finansal yapıyı hak etmiyor. Faiz sarmalından çıkmamız lazım."

Haber ile ilgili metin girin!.

GS TV'ye röportaj verdi

Yeni transferimiz Bafetimbi Gomis, Galatasaray forması ile ilk röportajını GSTV’den Deniz Gülen’e verdi.

Gomis’in açıklamalarından önce çıkanlar ise şöyle:

"Çok mutluyum"
Her şeyden önce Galatasaray gibi büyük bir kulübe gelmekten dolayı çok mutluyum. Sadece Türkiye'de değil Dünya ve Avrupa'da tanınan ve başarısı olan bir takım. Bu camianın bir parçası olmaktan dolayı bir Fransız olarak gurur duyuyorum. Fransızca eğitim kurumları olan bir aileye katılmaktan dolayı gururluyum. 

"Taraftara çok teşekkür ediyorum"
Havaalanındaki karşılama beni çok etkiledi. Oldukça sıcak bir karşılamaydı. Galatasaray taraftarlarına teşekkür ediyorum. Transferim gerçekleşmeden önce de sosyal medya üzerinden bu formayı giymem; bu camianın bir parçası olmam için büyük bir istekleri vardı. Sürekli çağrı yapıyorlardı. Bu ilgiden de çok etkilendim. Galatasaray'a gelmemde taraftarın bu yaklaşımının da büyük katkısı var. Bu nedenle onlara bir teşekkür daha borçluyum. Bugünden itibaren bu büyük kulüp için, taraftarlar için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışacağım. 

"Yerimi burada bulacağım"
Her şeyden önce Marsilya'da kiralık olarak oynuyordum. Oradaki kontratımı tamamlamam gerekiyordu. Onu tamamladıktan sonra Galler'e döndüm. Transferim için benimle görüşen Türkiye'den pek çok kulüp vardı. Fakat Galatasaray'ın benim için ayrı bir yeri ve önemi vardı. Yönetimle, sportif direktör ile yaptığım görüşmeler oldukça samimi ve sıcak geçti. Galatasaray'ın çok büyük bir kulüp olduğunu söyledim. Kararımı verirken hem ligde hem de Avrupa'da tekrar başarılar elde etmesi için buraya gelmeye karar verdim. Katkı verebileceğime inandım. Yerimi burada bulacağımı düşündüm. Bu süreç sonunda gelmeye karar verdim.

"Drogba'nın katkısı büyük"
Didier Drogba çok sevdiğim bir kardeşim diyebilirim. Çok yakın bir ilişkimiz var. Galatasaray'a gelmemde kendisinin bana iyi telkinleri oldu. Sıcak ve güzel şeyler söyledi. Aslında 3 sene önce Galatasaray'a gelme durumu söz konusuydu. 3 sene sonra gerçekleşti. Didier ile sürekli görüşüyoruz. Hatta kendisiyle tekrar konuşacağız. Bu camiayı seçmemde kendisinin büyük bir katkısı oldu. 

"Çok çalışmalıyız"
Hedeflerden bahsetmek için şu an çok erken. Şunu söyleyebilirim; her şeyimle Türkiye'ye geldim. Yaşama alışmam lazım. Galatasaray camiasının içindeyim ama yakından kaynaşmam lazım. Takım arkadaşlarımı tanımam ve birlikte olmam lazım. Bu hem bireysel hem de kolektif bir çalışma. Çalışmalarımı buna göre yapmalı ve takımına adapte olmalıyım. Türkiye'de dört yıldızlı tek takım Galatasaray, Avrupa'da kupa almış tek takım Galatasaray... İki yıldır şampiyon olamıyor. Geçmişine yakışır başarıları tekrar kazanması ve kupalar kaldırması için tüm takım olarak çok çalışmamız ve çaba göstermemiz gerekiyor. Tüm enerjimizi buraya vermemiz gerekiyor. Önce amacım adapte olup takımımız için her şeyi yapmak.

Yorumlar | 0
üye profil