Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gomis için anlaşma sağlandı! Galatasaray'a veda ediyor...

Gomis için anlaşma sağlandı! Galatasaray'a veda ediyor...

Galatasaray, Fransız golcüsü Bafetimbi Gomis'in transferi konusunda Al Hilal ile anlaşma sağladı.

22.08.2018 23:05

Son günlerin en çok konuşulan ismi olan Gomis transferi sonuçlandı. 

Sarı-kırmızılı takım zam isteğini geri çevirdiği Bafetimbi Gomis’i Al Hilal’a sattı.

Gomis'e rekor ücret
Uzun süren pazarlıklar sonrası transferi gerçekleşen yıldız oyuncu için Suudi Arabistan ekibinin 6 milyon euro bonservis bedeli ödeyeceği öğrenildi. Fransız yıldız ise Al Hilal’dan üç yıllık 18 milyon euro alacak.

2 günlük izinde Fransa’ya giden ve dün öğleden sonra İstanbul’a dönüp akşam antrenmana çıkan Gomis için menajeri Mendy Araplar’la masaya oturdu. 

Gomis de senelik 6 milyon eurodan 3 senelik astronomik teklifi kabul etti. Gomis 3 sene için toplam 18 milyon euro alacak. Galatasaray’dan zam isteği geri çevrildiği için mutsuz ve isteksiz olan Gomis kendisine yapılan cazip öneriyi değerlendirme kararı aldı.

Galatasaray geçen sene Swensea’den 2.5 milyon euro bonservis ödeyerek aldığı Gomis’e imza parasıyla beraber 1 sene içinde 6.4 milyon euro ödemişti. Kalması halinde 2 sene için toplamda 6.7 milyon euro alacak olan Gomis’i satarak Galatasaray hem bu paradan kurtuldu hem de yeni transferler için kaynak yarattı. Al-sat dengesi yüzünden maliyeti yüksek ve aynı zamanda Teknik Direktör Fatih Terim’in sistemine uygun olmayan isimlerin üzerini çizen sarı-kırmızılıların eli bu satışla beraber güçlendi.

Yorumlar | 0
üye profil