Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Gomez kararını vermeli'

"Gomez kararını vermeli"

Alman golcüyü kadroda tutmak için görüşmelere devam ettiklerini bildiren Başkan Fikret Orman, “Bizim bekleyebileceğimiz limitlerin sonuna gelmek üzereyiz. Olumlu ya da olumsuz durumun netleşmesi lazım. Mario Gomez olmazsa da olmaz” diye konuştu.

14.07.2016 04:18

Başkan Fikret Orman, Mario Gomez’i kadroda tutmak için çalışmalara yoğun biçimde devam ettiklerini bildirdi.

Geçen sezon attığı 26 golle şampiyonlukta başrolü oynayan Alman futbolcunun sevdikleri bir isim olduğunu belirten Orman, “Onun da Beşiktaş’ı sevdiğini düşünüyorum. Görüşmelerde son noktalara geliyoruz. Bizim bekleyebileceğimiz limitlerin sonuna gelmek üzereyiz. Bizim açımızdan da onun açısından da olumlu ya da olumsuz durumun netleşmesi lazım. Biz bir oyuncuya yönelik strateji kurmuyoruz. Planladığımız, konuştuğumuz, konuşabileceğimiz oyuncular var. Kurumum adına taviz verebilecek bir durumda değilim. Gomez’in karar vermesi lazım. Gomez’in menajeri bize, ‘aramızda sözleşme yapalım’ dedi. Ancak o zaman Fiorentina işin dışına çıkacaktı. Böyle bir şeyi kabul etmedim. Biz ahlaklı bir kulübüz. Fiorentina ile iyi ilişkilerimiz var. Arkadan iş çevirmiyoruz. Gomez olmazsa olmaz” diye konuştu.

‘İsmail Köybaşı hayırlı olsun’
İsmail Köybaşı’nın Fenerbahçe’ye transferini değerlendiren Fikret Orman, “Bizimle sözleşmesi bitti. Kendi tercihidir. Hayırlı olsun. Futbolun içinde olan şeyler  bunlar. Şahsi üzüntülerim olabilir ama bu da sadece beni ilgilendirir” dedi.

Transfer stratejisini, şampiyon kadroyu korumak ve eksikleri gidermek olarak belirlediklerini aktaran Orman, “Çok sevdiğim Serdar Kurtuluş’la yollarımız ayrıldı. Üçüncü kaleci olarak Fabricio’yu aldık. Transferde daha hızlı hareket  edebiliriz ama Beşiktaş’ın zararını kim karşılayacak. Taraftar, ‘şunu alalım, bunu alalım’ diye mesajlar atıyor. Herkesin fikri var ama bilgisi yok. Kendi bütçemiz içinde doğru transferler yapacağız” ifadelerini kullandı.

‘Kolarov’la anlaşmadık’
“Sol bek için bir çalışmamız olduğu doğru. Kolarov son günlerde basında tartışılan bir isim. Manchester City kulübü ile kontratlı bir oyuncu. Bitti, bitiyor gibi bir durum yok. Anlaştığımız süreç de yok.”

Yorumlar | 0
üye profil