Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Gomez'in istediği gibi olmadı...

Mario Gomez tartışılan transfer tercihi ile ilgili konuştu. Wolfsburg'a transferi eleştirilen Mario Gomez, Şampiyonlar Ligi isteğini yineledi...

16.10.2016 12:50

Mario Gomez, Beşiktaş'a dönmek yerine Wolfsburg'a transfer olarak siyah-beyazlı taraftarı üzmüştü. Dönmesi için açlık grevi yapan taraftarların olduğu Mario Gomez, transfer tercihi ve takımın son durumu hakkında soruları yanıtladı. Başarılı bir sezon geçireceklerine olan inancını koruduğunu belirten Mario Gomez, Beşiktaş taraftarına olan sevgisine de değindi.

Alman yıldız, Almanya'nın Kicker dergisine verdiği röportajda, Almanya dışında edindiği tecrübelerin kendisi için önemli olduğunu söyledi. Türkiye'nin kendisi için birçok ayrıcalığa sahip olduğunu belirten Gomez, "Türkiye'de misafirperverlik ve yardımseverlik muazzam" dedi.

'Beşiktaş'ta çok güzel bir yıl geçirdim'
Bir Beşiktaş taraftarının, kendisinin siyah-beyazlı takımdan ayrılmaması için açlık grevi yaptığına ilişkin haberleri de değerlendiren Gomez, "Bunu birçok kişiden duydum. Umarım bu taraftar yeniden yemek yemeye başlamıştır.

Beşiktaş’ta çok güzel bir yıl geçirdim. Taraftarların ve kulübün benim için mücadele ettikleri açık" ifadelerini kullandı.

'Şampiyonlar Ligi için Wolfsburg'u tercih ettim'
Alman futbolcu, Beşiktaş'ı UEFA Şampiyonlar Ligi'nde izlemenin zor olup olmadığı şeklindeki soruya ise "Uzun süre yeniden Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istediğimi düşündüm.

Beklenti ve hedefler bu yönde olduğu için de Wolfsburg'a transfer olmaya karar verdim. Kötü bir başlangıçtan sonra şimdi bunun hakkında konuşmak zor. Hala başarılı bir sezon geçireceğimize inanıyorum" cevabını verdi.

Rusya'da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası’nda Almanya Milli Takımı'nı temsil etmeyi hedeflediğini de belirten 31 yaşındaki futbolcu, kupanın ardından kariyerini nasıl sürdüreceğine karar vereceğini kaydetti.

Yorumlar | 0
üye profil