Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gomez'den kopya çekti, kamptan kovuldu

Gomez'den kopya çekti, kamptan kovuldu

Daha önce terör saldırıları nedeniyle ayrılmak istediğini söyleyen Sosa, bu kez de darbe girişimini gerekçe gösterdi. “Midem rahatsız” diyerek idmanlara çıkmayan Sosa, sabırları zorlayınca yönetim dün kadro dışı bırakıp İstanbul’a yolladı.

24.07.2016 01:20

BEŞİKTAŞ’da Sosa krizi yeniden patladı. Avusturya kampında idmanlara hastalık ve sakatlık bahanesiyle çıkmayan Arjantinli kadro dışı bırakılarak İstanbul’a gönderildi. Sosa, kendine kulüp bulana kadar Ümraniye’de çalışacak. Daha önce terör saldırılarını gerekçe gösteren Sosa, şimdi de darbe girişimini öne sürdü. Beşiktaş’ta Sosa krizi aslında geçen sezondan bu yana yaşanıyor. Geçen sezonun başında da uzun süre ayrılmak için ayak direten Sosa, daha sonra kalma kararı aldı. Avusturya kampı öncesi ikna olmuş gözüken Sosa, son olarak Gomez gibi darbe girişimini gerekçe gösterip ayrılmak istediğini söyledi. 

1- NOTER GELİNCE İDMANLARA ÇIKMAYA KARAR VERDİ 
GEÇEN sezon son anda takımda kalmaya karar veren Sosa, Türkiye’deki terör saldırılarını gerekçe gösterip ayrılmak istediğini söyledi ve sezonun açılış idmanlarına çıkmadı. Yönetim noter çağırıp tespit yaptı. Başkan Orman, çok daha önce Milan ile görüştüğü belirlenen Sosa ile Bodrum’da bir zirve yaptı. Gökhan Gönül’ün imza töreni sonrası Orman, “Sosa, seni Miami’den mi aldık? Savaşın ortasından geldin” deyince, Arjantinli idmanlara çıkmaya başladı.

2- YILLIK ÜCRETİ 2 MİLYON EURO’YA ÇIKARILDI AMA...
Beşiktaş yönetimi Milan’a gitmek isteyen Sosa’ya net tavır aldı: “Bonservis bedelin 8 milyon Euro. Bu parayı getir istediğin yere git.” Milan’ın kendisine 2.2 milyon Euro verdiğini belirterek zam talebini dillendiren Arjantiliye bu konudaki yanıt da şu oldu: “İyileştirme yaparız ve ücretini 1 milyon 900 bin Euro’ya çıkartabiliriz.” Sosa’nın tavrı değişmeyince rakam 2 milyon Euro’ya çıkarıldı. Ancak, mutabakat yine sağlanamadı ve ipler kopma noktasına geldi.

3- YÖNETİMİ YILDIRMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPTI
Avusturya kampına giden Sosa, mide rahatsızlığı gerekçesiyle idmanlara çıkmadı Kafile başkanı yönetici Ahmet Ürkmezgil’in Sosa’nın hafif bir sakatlığı olduğunu söyleyerek, ortada bir sıkıntı olduğunu ortaya koydu. Sorun şuydu: Darbe girişimi yüzünden Beşiktaş’a dönmeyeceğini açıklayan Gomez gibi Sosa da bu gerekçeyle yönetimin kendisinden vazgeçmesini sağlamaya çalıştı. Yönetim ise, Arjantinlinin siyasi durumu fırsata çevirmeye çalıştığını belirterek “Taviz yok” görüşünde birleşti.

4 ÜMRANİYE’DE GÖKHAN KESKİN ÇALIŞTIRACAK
Sosa’nın kampta yarattığı huzursuzluktan ötürü sinirlenen teknik direktör Şenol Güneş, Arjantinlinin kamptan gönderilmesini istedi. Bunun üzerine yöneticiler Sosa’ya “Eşyalarını topla ve İstanbul’a dön” dedi. Siyah beyazlı yönetim resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Jose Sosa’nın kadro dışı bırakıldığını duyurdu. Dün İstanbul’a gelen Sosa’yı Ümraniye’de çalıştırması için Gökhan Keskin ve Erkan Arseven görevlendirildi.

METİN ALBAYRAK NET KONUŞTU...
CEZASINI ÇEKECEK
BEŞİKTAŞ Yönet Kurulu Sözcüsü Metin Albayrak, kadro dışı bırakılan Jose Sosa’nın cezasını çekeceğini söyledi. Albayrak, “Sözleşmede her futbolcunun para ve yaptırımları yazar. Sosa da ona göre cezasına razı gelecek. Burası Beşiktaş” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil