Göksel Jolly Joker Sahnesinde

Göksel, büyük ilgi gören son albümü "Bende Bi Aşk Var" ile 27 Mart Çarşamba akşamı Jolly Joker sahnesinde...

Yayınlanma Tarihi: 09.03.2013 14:18
Değiştirme Tarihi: 09.03.2013 14:22
Göksel Jolly Joker Sahnesinde

Türk pop müziğinin önemli kadın yorumcu ve şarkı yazarlarından Göksel, büyük ilgi gören son albümü "Bende Bi Aşk Var" ile 27 Mart Çarşamba akşamı Jolly Joker sahnesinde...

1971 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde eğitimini sürdürürken, profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk albümü “Yollar”, Sarp Özdemiroğlu’nun prodüktörlüğünde 1997 yılında yayınlandı. Bestelerin çoğunluğunun Göksel’e ait olduğu albümde sanatçı, “Sabır” adlı şarkısıyla büyük bir çıkış yakaladı.

Besteci ve yorumcu olarak yeni bir döneme giren Göksel, 2001 yılında prodüktörlüğünü Alper Erinç'in üstlendiği“Körebe” albümüyle müzikal anlamda farklı bir noktaya ulaştı. Albümün yayınlanmasıyla beraber çıkış şarkısı“Depresyondayım”, ilginç sözleri ve müziği ile her kesimden büyük ilgi gördü. “Körebe”, müzik eleştirmenleri tarafından “yılın en iyi albümü”, söz ve müziği kendisine ait olan “Depresyondayım” da “yılın en iyi şarkısı” olarak nitelendirildi. Göksel’in kendi imzasını taşıyan şarkılar, Alper Erinç’le olan müzikal birlikteliğinde; sırasıyla, 2003 yılında“Söz Ver”, 2005 yılında “Arka Bahçem”, ve 2007 yılında “Ay’da Yürüdüm” albümleriyle müzikseverlerle buluştu.

Sanatçı, 2009 Mayıs ayında tamamı eski şarkılardan oluşan “Mektubumu Buldun mu?” albümüyle büyük bir başarı yakaladı. 2010 yılında “Hayat Rüya Gibi” ile 70’li yılların şarkılarını seslendirmeye devam etti. Prodüktörlüğünü Ozan Çolakoğlu’nun yaptığı, Göksel’in kendi şarkılarından oluşan 8. solo albümü “Bende Bi’ Aşk Var”, 2012 yılının Ocak ayında dinleyicilerle buluştu ve çok sevildi.

Tarih: 27 Mart
Saat: 21:00
Mekan: Jolly Joker Ankara

Etiketler: göksel - konser - müzik - pop - ankara - jolly joker